Kępa Mieszczańska w oczach AI (źródło: Archicom)
Kępa Mieszczańska w oczach AI (źródło: Archicom)

Sztuczna inteligencja pokazała przyszłość wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej

Firma Archicom, przy pomocy sztucznej inteligencji, pokazała przyszłość wrocławskiej wyspy na Odrze, czyli Kępy Mieszczańskiej. To kolejny etap inwestycji River Point, związanej z tą lokalizacją. Z obrazami można zapoznać się na żywo w nowej siedzibie dewelopera na Powstańców Śląskich.

Wyspa na Odrze będzie zazieleniona

Wyspa o nazwie Kępa Mieszczańska ulokowana jest na Odrze, w zachodniej części miasta Wrocław. Miejsce to może pochwalić się bogatą historią i niezwykle zmiennym przez lata przeznaczeniem. Teraz planowane jest jego zasiedlenie oraz zazielenienie.

Na terenie wyspy wkrótce pojawi się Park Mieszczański, a w ramach tej ogromnej inwestycji zostanie również zakończona rewitalizacja zabytkowej stajni. Obecnie na terenie Kępy Mieszczańskiej rozwija się infrastruktura handlowo-usługowa oraz gastronomiczna, która została już odpowiednio skomunikowana z całym Wrocławiem.

Powstający park natomiast ma zazielenić wyspę i urozmaicić miejsce ścieżkami rowerowymi, ciągnącymi się wzdłuż bulwarów.

AI pokazało zachwycające efekty przyszłych inwestycji

Jak wynika z planów zagospodarowania przestrzeni Kępy Mieszczańskiej, miejsce to może stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Jednakże póki co jest to piękny plan, a jego wygląd pozwoliła przewidzieć i przedstawić na obrazach sztuczna inteligencja.

Firma Archicom podjęła próbę wizualizacji swojej rozległej inwestycji już teraz, a efekty mogą zachwycić.

Wygenerowane przez AI liczne i bogate obrazy pomogły jeszcze lepiej wyobrazić sobie przyszłość i wizję wrocławskiej wyspy. Efekty w postaci wernisażu mogą pokazać przyszłe życie potencjalnych mieszkańców Kępy Mieszczańskiej, którzy będą mieli szansę żyć w symbiozie z naturą.

Wygląda to naprawdę imponująco!