Wawel, źródło: ING Bank Śląski
Wawel, źródło: ING Bank Śląski

AI pomogła ING pokazać przyszłość polskich miast

ING Bank Śląski postanowił zainspirować młodych Polaków i zaprezentował wizję przyszłych miast w ramach programu „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING”. W tym wyzwaniu bank postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję.

Młodzi ludzie nie myślą o emeryturze

Jak wynika z badań przeprowadzonych w październiku zeszłego roku, młodzi ludzie nie kojarzą emerytury z czymś, co na nich czeka. Ponad połowa z nas na ten temat nie rozmawiała od co najmniej połowy roku, a ponad 20% młodych Polaków w ogóle nie myśli o emeryturze. Stąd pojawił się pomysł stworzenia wizji przyszłej Polski, przyszłości miast, a co za tym idzie i nas.

Z uwagi na fakt, że sztuczna inteligencja niejednokrotnie pozwala nam przezwyciężyć ograniczenia ludzkiego umysłu, ING Bank Śląski postanowił w oparciu właśnie o AI stworzyć wizję, która mogłaby młodych Polaków zainspirować i zachęcić do działania, szczególnie w zakresie finansów i przyszłej emerytury.

Sztuczna inteligencja i ING Bank Śląski sprawdzają przyszłość polskich miast

ING Bank Śląski stworzył narzędzie, które umożliwia wygenerowanie zdjęć wykonanych przez sztuczną inteligencję na podstawie jednego, dokończonego zdania, które rozpoczyna się od słów: „W przyszłości będę…”. Możliwe jest również wgranie zdjęcia, aby AI miało więcej możliwości.

Codziennie, spośród najciekawszych wpisów, zostanie wybranych 21 zwycięskich, a ich autorzy otrzymają własny obraz przyszłości. Najlepszy z nich otrzyma także nagrodę główną w postaci metalowego fotoplakatu ChromaLuxa.

Aby stworzyć własny obraz wystarczy wejść na stronę programu i napisać swoją wizję przyszłości w zaledwie jednym zdaniu. W drugim kroku można dodać swoich towarzyszy w przyszłości, w kolejnym rzeczy, które chciałoby się dodać do swojej własnej wizji przyszłości, a w czwartym można wczytać zdjęcie oraz wyrazić zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnienie wizerunku.

Ostatni już krok to wypełnienie takich danych, jak imię, nazwisko oraz mail, wyrażenie kolejnych zgód i oczekiwanie na maila z obrazem stworzonym przez AI, co zajmie do dwóch dni.