Maska wyciszająca, źródło: Skyted
Maska wyciszająca, źródło: Skyted

Maska Skyted wyciszy rozmowy. Prywatne telefonowanie w miejscach publicznych jest już możliwe

Firma Skyted stworzyła maskę, która zapewni prywatność rozmów i wyciszy hałas z otoczenia. Choć wygląda dziwnie, jej zastosowań i korzyści jest mnóstwo! Jak to działa?

Skyted redukuje głos i krzyk maską wygłuszającą

Krępujące sytuacje, gdy inna osoba słucha o czym rozmawiamy przez telefon, zdarzają się każdego dnia, a firma Skyted znalazła na to rozwiązanie. Urządzenie, przypominające maskę, zostało wygłuszone za pomocą materiałów stosowanych w wojskowych sprzętach, które wyciszają silniki odrzutowe. Dostępne są dwa rodzaje masek – z linii Gamer oraz z linii biznesowej.

Wnętrze maski skrywa niewielkich rozmiarów rezonatory oraz mikrofon o masie 220 gramów, co poprawia jakość rozmowy i redukuje szumy, emitowane przez inne osoby czy maszyny, znajdujące się wokół użytkownika, a wibracje generowane przez głos pochłaniane są w 80%. Urządzenie zatem jest w stanie zredukować głos o 25 do 40 dB.

Strumień przepływu powietrza podczas wdechu i wydechu przez wygłuszającą maskę Skyted nie jest w żaden sposób ograniczony, a materiały zastosowane w masce są ekologiczne lub pochodzące z recyklingu. Uruchomienie urządzenia i połączenie ze smartfonem czy innym urządzeniem opiera się o łączność Bluetooth.

Maska wyciszająca, źródło: Skyted
Maska wyciszająca, źródło: Skyted

Po co taki sprzęt?

Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa komfort i prywatność rozmów, ale przede wszystkim ogranicza chaos i hałas w pomieszczeniach. Jak twierdzi producent, 56% mieszkańców USA pracuje zdalnie, przez co wszelkie rozmowy i wirtualne spotkania odbywają się nie tylko w domu, ale również w poczekalniach, na lotniskach, w taksówce czy w transporcie publicznym.

Tego typu maski wyciszające mogłyby znaleźć również zastosowanie wewnątrz biur, szczególnie typu call center, gdzie głosy z tła i hałas przeszkadzają w prowadzeniu rozmowy, ograniczają rozmówców oraz wzajemnie zrozumienie. Maska dedykowana jest także dla graczy i Metaverse, którzy niejednokrotnie grają do późna i wydają z siebie nagłe, niepohamowane i głośne dźwięki, krzyki i śmiech, stawiając na nogi cały dom.

Firma Skyted wspierana jest przez Airbusa oraz Europejską Agencję Kosmiczną, a oficjalna sprzedaż maski ruszy na Kickstarze w marcu 2023 roku.