Aktualizacja Edge (źródło: Microsoft)
Aktualizacja Edge (źródło: Microsoft)

AI opanuje Microsoft. Coraz więcej narzędzi wykorzysta sztuczną inteligencję

Microsoft przygotowuje się do przedstawienia mocy sztucznej inteligencji w swoich najpopularniejszych produktach, takich jak Word, PowerPoint czy Outlook. Jak będzie wyglądała przyszłość codziennie używanych przez miliony ludzi narzędzi?

Bing i Edge z dostępem do AI – czas na kolejne narzędzia

Sztuczna inteligencja opanuje więcej narzędzi Microsoftu niż samą wyszukiwarkę Bing i przeglądarkę Edge, o czym wspominaliśmy jakiś czas temu. Teraz technologiczny gigant oprogramowania pragnie zaangażować AI w najpopularniejszych narzędziach, czyli Word, PowerPoint oraz Outlook. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezentacja nowych planów zastosowania modelu Prometheus oraz inteligencji językowej OpenAI nastąpi w marcu.

Zaangażowanie firmy w tworzeniu narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję nabiera zdecydowanego tempa, aby wyprzedzić konkurencję. Już w ciągu 48 godzin od otworzenia listy oczekujących, na nową wersję przeglądarki Bing zapisało się ponad milion osób, co nie jest bez znaczenia w kontekście rozwoju AI w znanych narzędziach.

Dyrektor generalny Satya Nadella (źródło: Microsoft)
Dyrektor generalny Satya Nadella (źródło: Microsoft)

AI będzie potęgą narzędzi Microsoftu?

Modele GPT zostały już wprowadzone w fazę testów w obrębie narzędzia Outlook, gdzie miałyby wspomóc użytkowników w kwestiach lepszego i wydajniejszego wyszukiwania. Outlook prawdopodobnie również otrzyma dostęp do GPT w celu tworzenia sugestii w odpowiedziach na maile. Również techniczne możliwości redagowania, które dostępne są w pasku bocznym przeglądarki Edge, nieco sugerują nowy pogląd na przyszłe nowości Microsoftu w obrębie AI.

Według nieoficjalnych źródeł firma pracuje również nad ulepszeniem programu PowerPoint, w którym teraz sztuczna inteligencja pozwoli generować wykresy i grafiki. Obecnie możliwe jest generowanie tabeli i wykresów w obrębie przeglądarki Bing, co już dodaje tym narzędziom funkcjonalności.

Nadella, dyrektor generalny Microsoftu, wywiera silny nacisk na rozwój AI w firmowych narzędziach, próbując konkurować z firmą Google, więc pozostaje nam z niecierpliwością czekać na rozwój wydarzeń i nadchodzące aktualizacje oprogramowania.