Mieszkanie (źródło: Pixabay)
Mieszkanie (źródło: Pixabay)

Nowości w Airbnb — nowe funkcje i udogodnienia dla gości

Airbnb, platforma do wynajmu nieruchomości, wprowadza kolejną funkcję, która zmieni sposób, w jaki gospodarze i goście komunikują się ze sobą. Najnowsza aktualizacja umożliwia gospodarzom przesyłanie kodów do inteligentnych zamków bezpośrednio przez aplikację Airbnb. To rozwiązanie ma na celu znaczne uproszczenie procesu dostępu do wynajmowanych obiektów, eliminując konieczność przekazywania kluczy fizycznych czy kodów dostępu.

Uproszczony dostęp i większe bezpieczeństwo

Nowa funkcja Airbnb będzie dostępna w ramach programu wczesnego dostępu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Umożliwi ona gospodarzom generowanie unikalnych kodów do inteligentnych zamków, które będą aktywne tylko w okresie rezerwacji. Wspiera to bezpieczeństwo, gdyż kody wygasają automatycznie po zakończeniu pobytu gościa. Funkcja ta jest zgodna z wybranymi modelami produktów od firm takich jak August, Schalge i Yale.

Airbnb (źródło: news.airbnb.com)
Nowe udogodnienia w aplikacji (źródło: news.airbnb.com)

Aktualizacja zimowa 2023 Airbnb to także szereg nowych funkcji, które zwiększają atrakcyjność platformy zarówno dla gospodarzy, jak i gości. Wśród nowości znajdziemy „Guest Favorites”, czyli kolekcję dwóch milionów najbardziej cenionych obiektów na platformie. Wybór tych obiektów opiera się na ocenach, recenzjach oraz wiarygodności. Dodatkowo udoskonalono system ocen i recenzji, co pozwoli wynajmującym na lepsze oddanie w postaci oceny standardów danego domu czy mieszkania.

Doświadczenia użytkowników Airbnb

Będąc jedną z czołowych aplikacji do zarządzania wynajmowanymi nieruchomościami, Airbnb, oferuje właścicielom możliwość promowania swoich ofert i zwiększenia ich widoczności. W ubiegłym roku platforma wprowadziła nowy „algorytm antyimprezowy„, który poprzez specjalne narzędzie identyfikuje osoby, które potencjalnie mogą łamać zasady zakazu organizowania imprez w wynajmowanych lokalach.

Analizowane są wszelkie informacje, takie jak historia pozytywnych recenzji, to jak długo użytkownik ma konto na platformie, długość podróży oraz odległość do wynajmowanego miejsca. Ważne jest także czy rezerwacja została zaplanowana na dzień w środku tygodnia, czy na weekend.

Airbnb, umożliwiające wynajem lokali od osób prywatnych od lat stanowi popularną alternatywę dla tradycyjnych hoteli, oferując pobyt w domowych warunkach lub apartamentach. Nowe funkcje wprowadzone przez platformę, takie jak szybsze przekazywanie kodów do zamków elektronicznych, jeszcze bardziej ułatwiają i uatrakcyjniają proces wynajmu dla obu stron transakcji.