Aktualizacja aplikacji na telewizory (źródło: Spotify)
Aktualizacja aplikacji na telewizory (źródło: Spotify)

Spotify uznało, że czas na zmiany. Aplikacja na telewizory zyskuje sporą aktualizację

Platforma Spotify zyskuje aktualizację aplikacji dedykowanej na duże ekrany. Serwis ma być teraz bardziej funkcjonalny i łatwiejszy w obsłudze na telewizorach. Jakich zmian mogą doświadczyć użytkownicy?

Aplikacja telewizyjna będzie prostsza w obsłudze

Serwis streamingowy Spotify kojarzy nam się przede wszystkim z rozrywką w postaci odtwarzania muzyki z głośników, komputera czy słuchawek. Aplikacja dostępna na urządzenia mobilne to jednak nie wszystko, co proponuje nam ta platforma. Można z niej bowiem śmiało korzystać także na dużych ekranach.

Po tym, jak serwis w czerwcu br. nieco przebudował aplikację dedykowaną na komputery, tak teraz dobrał się do wersji dostępnej na telewizorach. Aktualizacja przynosi sporo wygodnych dla użytkowników zmian i nowych funkcji. Niektóre z nich znane są już z wersji obsługiwanej przez smartfony.

Aplikacja Spotify na duże ekrany została odświeżona, a zmiany można zauważyć już na stronie głównej. Serwis pozwala teraz na uruchamianie tryby ciemnego, łatwiejsze przełączanie się pomiędzy kontami oraz bardziej przejrzystą i funkcjonalną obsługę list.

Nowe funkcje w Spotify na dużych ekranach

Przeprojektowana strona główna aplikacji na telewizorach została nieco bardziej dostosowana do oczekiwań użytkowników i, przede wszystkim, dużego rozmiaru wyświetlacza. Dzięki przebudowanemu menu można prościej odnaleźć interesujące nas kategorie, listy ulubionych utworów i plików audio. Aplikacja na telewizory obsługuje teraz też tryb ciemny w widoku odtwarzania, co sprawia, że wieczornego nastroju nie będzie psuć zbyt intensywne światło bijące z ekranu.

Aktualizacja aplikacji na telewizory (źródło: Spotify)
(źródło: Spotify)

Użytkownicy podczas odtwarzania muzyki mogą teraz ustalać następne utwory w kolejce. Lista następnych piosenek nie obejmuje już tylko jednego utworu, a kilka kolejnych. Dzięki temu możliwe jest lepsze i wygodniejsze kontrolowanie następnych plików.

Aktualizacja aplikacji na telewizory (źródło: Spotify)
(źródło: Spotify)

Z telewizora korzysta zazwyczaj więcej osób niż jedna, a każda osoba ma własne preferencje muzyczne. Serwis pozwala tworzyć kilka profili w ramach jednego konta, na których możliwe jest tworzenie dopasowanych do użytkownika list. Dzięki aktualizacji przełączenie profilu będzie już łatwiejsze. Odnajdziemy je w prawym górnym rogu ekranu.

Zmiany w aplikacji Spotify na Smart TV weszły w życie 9 listopada 2023 roku.

Aktualizacja aplikacji na telewizory (źródło: Spotify)
(źródło: Spotify)