Asystent Google
fot. Unsplash.com

Aktualizacja oprogramowania telewizorów Samsung – dostępny język ukraiński

Z powodu ataku Rosji na Ukrainę, do Polski uciekło tysiące Ukraińców. Stąd też decyzja Samsunga o wypuszczeniu aktualizacji telewizorów, która wprowadza możliwość zmiany języka systemowego z polskiego na ukraiński właśnie. Aktualizacja przeznaczona jest dla telewizorów sprzedawanych w Polsce, wyprodukowanych w 2020, 2021 i 2022 roku.

Język ukraiński na telewizorach Samsunga

Obecnie w Polsce przebywa ok. 4 mln osób narodowości ukraińskiej. Aby ułatwić codzienne życie uchodźców z Ukrainy w Polsce, Samsung przygotował wygodną opcję dla osób ukraińskojęzycznych. Wraz z już dostępną, najnowszą aktualizacją, można pobrać język ukraiński i ustawić go jako język menu i ustawień telewizora.

Aktualizacja dostępna jest dla telewizorów sprzedawanych w Polsce i wyprodukowanych w latach 2020, 2021 lub 2022. Samsung wciąż jest numerem 1 na rynku telewizorów, dlatego ta informacja przyda się wielu osobom posiadającym telewizor tego producenta.

Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak ją pobrać.

Jak wgrać język ukraiński do telewizora Samsung?

Przygotowaliśmy instrukcje aktualizacji dla dwóch wariantów: telewizora podłączonego do internetu lub poprzez nośnik USB.

  1. Telewizor z połączeniem do Internetu

Jeśli telewizor jest podłączony do Internetu, zaktualizujesz go przez menu. Aby to zrobić, wejdź w Ustawienia > Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz.

  1. Aktuzalicja przez nośnik USB

To metoda przeprowadzenia aktualizacji telewizora bez aktywnego połączenia z Internetem. W tym celu musisz znać model swojego telewizora. Sprawdzisz to na tabliczce z tyłu telewizora lub wchodząc w Ustawienia > Pomoc techniczna > O telewizorze.

Następnie odwiedź stronę Centrum Pobierania Samsung, wpisz swój model telewizora i znajdź najnowszą aktualizację. Pobierz ją i rozpakuj plik ZIP bez zmiany nazw plików, a później zapisz go na zewnętrznym nośniku pamięci (np. pendrivie).

Podłącz nośnik USB do telewizora i wybierz: Ustawienia > Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz > Zatwierdź znaleziony nośnik USB.

Język ukraiński będzie od teraz do wyboru w klasycznym menu ustawień systemowych.