Echo Show 8 (źródło: Amazon)
Echo Show 8 (źródło: Amazon)

Samuel L. Jackson już nie będzie głosem Alexy. Podobnie jak kilku innych celebrytów

Amazon ogłosił zawieszenie funkcji wyboru głosu celebrytów. Do kiedy można korzystać z tej opcji i czy można ubiegać się o zwrot pieniędzy za zakupione motywy dźwiękowe?

Gwiazdy jako asystenci głosowi Amazona

Amazon Alexa mógł dotychczas przemawiać głosem znanych celebrytów. Użytkownicy mogli wybierać spośród grona znanych osób m. in. takich, jak Samuel L. Jackson, Shaquille O’Neal, czy Melissa McCarthy. Koszt takiej funkcji związany był z niemalże pięcioma dolarami. W niedalekiej przyszłości usługa ta ma zostać zawieszona.

Asystent Alexa
Głośnik z Amazon Alexa, (źródło: Amazon)

Użytkownicy mogą jeszcze korzystać z głosów gwiazd na swoich inteligentnych głośnikach do końca września br. w przypadku McCarhy’ego oraz O’Neala, jednak lektor w postaci Jacksona będzie dostępny jeszcze zaledwie przez tydzień, czyli do dnia 7 czerwca. Klienci, którzy zakupili funkcję głosów celebrytów mogą kontaktować się z obsługą klienta, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Jak dotychczas wyglądała funkcja głosu celebrytów?

Funkcja wykorzystania głosu celebrytów była obsługiwana przez większość inteligentnych głośników Amazona, czyli Echo, z pominięciem wersji pierwszej generacji, a także urządzeń typu wearable. Aby wywołanie „opłaconego artysty” było możliwe, wystarczy powiedzieć „Hej, McCarthy” czy „Hej, O’Neal”, zamiast „Hej, Alexa”.

HomePod Mini, Echo Dot 4, Nest Mini 2 fot. oiot.pl
HomePod Mini, Echo Dot 4, Nest Mini 2 (fot. oiot.pl)

Mimo to, głosy gwiazd miały i nadal mają pewne ograniczenia. O ile można było poprosić o opowiadanie kawałów, ustawianie alarmów czy timera, o tyle tworzenie przypomnień lub też list zakupów nie było możliwe.

Użytkownicy nadal mogą zmieniać lektorów w swoich głośnikach. Aby to zrobić wystarczy poprosić Alexę o zmianę głosu lub też dostosować tę funkcję w ustawieniach aplikacji na urządzeniu mobilnym.