Komunikator otrzymuje własnego bota AI o imieniu AmiGGo (źródło: Gadu-Gadu)
Komunikator otrzymuje własnego bota AI o imieniu AmiGGo (źródło: Gadu-Gadu)

AmiGGo dołącza do Gadu-Gadu

Sztuczna inteligencja opanowała kultowy komunikator Gadu-Gadu. Bot AI został nazwany AmiGGo i trafia teraz w ręce użytkowników z aktywną subskrypcją premium. W jaki sposób można rozpocząć konwersację z nim?

Przyjacielski pomocnik wbudowany w komunikator

Nowy bot sztucznej inteligencji został oficjalnie „ochrzczony” pod koniec maja br. Wtedy też AI wygenerowało do użytkowników list o nadaniu nazwy tego narzędzia. Spośród nadesłanych propozycji imion, których stworzono aż 2,5 tysiąca, wybrano właśnie AmiGGo. Nazwa ta wyprzedziła m. in. takie sugestie, jak Gadulec, GaGatek, GadAI, Ajbot czy też GaduBot.

Hiszpański przyjaciel, czyli po prostu amigo, ma trafić na listę kontaktów w obrębie komunikatora i ma tam zajmować jedno z pierwszych miejsc. Oznacza to, że użytkownik zawsze będzie miał dostęp do sztucznej inteligencji, dosłownie w zasięgu swojego kciuka.

Choć wybór imienia bota był trudny, właściciel GG tłumaczy tę decyzję chęcią utworzenia nieustannie dostępnego, mobilnego przyjaciela w komunikatorze, stawiając jednocześnie na szansę rozwoju anglojęzycznej wersji Gadu-Gadu.

Komunikator otrzymuje własnego bota AI o imieniu AmiGGo (źródło: Gadu-Gadu)
Komunikator otrzymuje własnego bota AI o imieniu AmiGGo (źródło: Gadu-Gadu)

Jakie możliwości daje AmiGGo?

Chatbot tego znanego komunikatora jest w stanie generować odpowiedzi na skierowane do niego pytania. Narzędzie jest dostępne pod numerem GG:100 i, co istotne, mogą z niego korzystać nie tylko Polacy, ale również osoby posługujące się na co dzień innymi językami.

Odpowiedzi AI przesyłane są podobnie jak wiadomości od innych użytkowników, towarzyszy im taki sam sygnał dźwiękowy. Twórcy nie zapomnieli też o stworzeniu uroczego awataru w postaci emotki w kapeluszu.

Z możliwości nowego bota w komunikatorze można skorzystać zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym – smartfonie czy tablecie. Oznacza to, że skorzystanie z mocy sztucznej inteligencji jest możliwe bez kolejnych aplikacji czy narzędzi, które wymagają logowania się w przeglądarce. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników, posiadających wykupioną wersją premium komunikatora.

Subskrypcja GG Premium umożliwia też korzystanie z Gadu-Gadu bez reklam, przesyłanie większej liczby zdjęć czy też dłuższe przechowywanie plików. Miesięczna opłata związana jest z kwotą 4,90 złotych, jednak w przypadku wykupienia abonamentu na minimum połowę roku, użytkownicy mogą korzystać z miesiąca za darmo. Gdy natomiast użytkownik zdecyduje się na zakup rocznej subskrypcji, opłata nie musi być wnoszona za trzy miesiące.