Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)
Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)

Spora aktualizacja Philips Hue – aplikacja pozwala uruchomić nowe efekty świetlne i sceny

Aplikacja Philips Hue zyskuje nową aktualizację. Dzięki niej użytkownicy inteligentnego oświetlenia zyskują dostęp do efektów oraz scen. Odświeżono też funkcje smart przycisku Hue Tap Dial.

Philips Hue, czyli inteligentne oświetlenie

Philips Hue to linia inteligentnego oświetlenia należąca do marki Signify. W ofercie znajdziemy m.in. wielokolorowe taśmy LED, lampy, ale również smart żarówki, które sprawdzą się w każdym domu. Urządzenia łączą się z aplikacją, dzięki czemu użytkownicy mogą zarządzać wszelkimi domowymi źródłami światła z dowolnego miejsca na świecie, oczywiście pod warunkiem dostępu do sieci internetowej.

Aplikacja Philips Hue, dostępna na urządzenia z Androidem oraz z oparta o iOS, nazywana jest przez producenta „centrum dowodzenia systemem oświetlenia”. Podstawą systemu jest mostek Bridge, który łączy wszystkie urządzenia zamontowane w domu w jedną, współpracującą ze sobą całość. Sprzęt ten działa w oparciu o technologię Zigbee, która gwarantuje, że gadżety oświetleniowe reagują w szybki sposób. Użytkownik może tworzyć scenerie, które za pomocą jednego polecenia lub przycisku zmienią domowy nastrój.

Dzięki częstym aktualizacjom aplikacji system Philips Hue jest sukcesywnie ulepszany i dostosowywany do bieżących potrzeb użytkowników. Kolejny update właśnie nadszedł i jest on sporo większy w porównaniu do poprzednich. Aktualizacja bowiem dodaje nowe funkcje przełącznika Hue Tap Dial, a także wprowadza nowe efekty świetlne.

Philips Hue PAR38, źródło: Signify
Philips Hue PAR38 (źródło: Signify)

Nowe funkcje w aplikacji

Użytkownicy inteligentnego oświetlenia w aplikacji Philips Hue mogą teraz w prostszy i bardziej intuicyjny sposób wprowadzać zmiany do scenerii oraz je zapisywać. Gdy zarządzający edytuje automatyzacje według potrzeb domowników może nadać konkretnemu zestawowi ustawień własną nazwę. Funkcja ta jest sporym ułatwieniem, pozwalającym na szybkie aktywowanie zestawu ulubionych świateł.

Elastyczne złącze Perifo (źródło: Signify)
Elastyczne złącze Perifo (źródło: Signify)

Aplikacja daje teraz dostęp do większej liczby opcji przycisku Hue Tap Dial. Wśród nich znalazło się oświetlenie uruchamiane bądź dezaktywowane w zależności od czasu oraz trybu cyklu. Maksymalnie można ustalić 10 przedziałów czasowych lub scen, które zostaną aktywowane za pomocą jednego z przycisków. Użytkownicy mogą także włączać scenę o nazwie „Naturalne światło”, dzięki któremu wszelkie żarówki, lampy i taśmy dostosowują się do kolorystyki oraz poziomu jasności światła naturalnego.

Wśród efektów pojawił się teraz również „Pryzmat”, powodujący wyświetlanie zestawu kolorów w różnych gradientach oraz o różnych odcieniach. Użytkownicy, którzy cenią oszczędność prądu zyskali nowe sceny, których liczba sięga teraz do 50 – wybór jest więc ogromny.