Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)
Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Singify)

Aktualizacja Philips Hue dodaje romantycznej scenerii. W sam raz na walentynki

Aplikacja Philips Hue zyskuje dostęp do nowej scenerii, która sprawdzi się w święto zakochanych i nie tylko. System pozwala teraz na wykorzystanie świateł do utworzenia romantycznej atmosfery, a wszystko to za sprawą nowej aktualizacji.

Atmosfera świateł w Philips Hue

Firma Signify znana jest przede wszystkim z różnorodnych rozwiązań oświetleniowych dla inteligentnego domu, które gromadzone są w systemie Philips Hue. Użytkownicy w aplikacji mogą dołączać wiele sprzętów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Połączenie ich w jedną całość pozwala na uruchamianie scenerii, które można łatwo dostosować do danego dnia, samopoczucia, pory czy sytuacji. Systemem da się sterować z poziomu smartfona lub też głosowo za pomocą asystenta Amazon Alexa.

W katalogu znajdziemy zarówno gotowe wersje propozycji oświetlenia do synchronizacji, jak i możemy utworzyć je samodzielnie. Jeśli więc cenimy smart światła, to z pewnością znajdziemy dodatkowe zastosowania, które poprawią domową atmosferę. Aplikacja Philips Hue, w sam raz na święto zakochanych, otrzymała aktualizację, która wydłuża listę kategorii o opcję „Romantyczną”.

Żarówka Philips Hue E14 Lustre (źródło: Signify)
Żarówka Philips Hue E14 Lustre (źródło: Signify)

Romantyczna scena na walentynki

Najnowsze sceny walentynkowe są dostępne w wersji 5.10.0 aplikacji, współpracującej z urządzeniami mobilnymi z systemem Android. Paleta barw obejmuje czerwone, różowe i złote odcienie. Scenerie otrzymały siedem różnych schematów, wśród których znalazł się: rubinowy romans, miasto miłości, urok zachodu słońca, gołąbki, zauroczenie, błysk i blask oraz obietnica.

Aby odnaleźć nowe funkcje aplikacji wystarczy przejść do zakładki sterowania inteligentnym oświetleniem danego pomieszczenia, a następnie wybrać jedną ze scen w galerii Philips Hue. Najnowsze scenerie, choć dedykowane przede wszystkim na walentynki, będą dostępne przez dłuższy czas.

W ramach aktualizacji pojawiła się także zmiana w Hue Secure. Domownicy będą już mogli wyłączać powiadomienia otrzymywane na smartfony, nawet, gdy system ochrony będzie uzbrojony.