Aplikacja Photomath
Aplikacja Photomath (źródło: photomath.com)

Trudne zadania z matematyki? Ta aplikacja pomoże je rozwiązać

Photomath to aplikacja marki Google, która pomaga w rozwiązaniu zadania z matematyki. Wszystko to odbywa się za pomocą zdjęcia, wykonanego aparatem telefonu komórkowego. Jakie problemy obliczeniowe może rozwiązać?

Zadania z matematyki prostsze z pomocą aplikacji

Aplikacja Photomath istnieje już od 2014 roku, jednak dwa lata temu została wykupiona przez markę Google, a teraz stała się jedną z najnowszych propozycji oferowanych przez technologicznego giganta z Mountain View w Sklepie Play oraz App Store. Aplikacja wspiera użytkowników w rozwiązywaniu problemów obliczeniowych.

Wystarczy zrobić zdjęcie zadania z matematyki za pomocą smartfona, a Photomath rozwiąże je za Ciebie. Jak twierdzą twórcy – nieważne, czy będzie to zapis odręczny czy wydrukowany. Wypróbowałam tę aplikację i poradziła sobie ona nawet z rozpoznania mojego pisma 😉 Aplikacja pozwala także na wprowadzenie danego problemu za pomocą zaawansowanej wersji wbudowanego kalkulatora naukowego.

Co najbardziej istotne, użytkownik nie tylko otrzymuje gotowy wynik, ale również wyjaśnienie krok po kroku, w jaki sposób dotrzeć do odpowiedniego rozwiązania. Jest więc doskonałym sposobem na naukę. Aplikacja funkcjonuje w 30 językach, również po polsku, oraz może generować wykresy.

Możliwości aplikacji Photomath

Jak wynika z informacji o aplikacji, Photomath porusza liczne tematy matematyczne, a wśród nich znalazła się:

  • Algebra podstawowa, czyli arytmetyka, liczby całkowite, ułamki, liczby dziesiętne, potęgowanie, pierwiastki, dzielniki;
  • Algebra, obejmująca równania i nierówności liniowe, równania kwadratowe, układy równań, logarytmy, funkcje, macierze, wykresy, wielomiany;
  • Trygonometria, w której ujęto tożsamości, sekcje stożkowe, wektory, macierze, liczby zespolone, sekwencje i szeregi, funkcje logarytmiczne;
  • Rachunek, a więc limity, pochodne, całki, szkicowanie krzywej;
  • Statystyka, w tym kombinacje i silnie.

Aplikacja jest bezpłatna, choć możliwe jest także wykupienie subskrypcji Photomath Plus, która oferuje animowane samouczki, rozwiązania podręcznikowe oraz bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Miesięczny koszt wynosi 9,99 dolarów (około 40 złotych), a w przypadku wykupienia tej wersji na rok koszt plasuje się na poziomie 69,99 dolarów (około 280 złotych).

Aplikacja jest niezwykle przejrzysta i łatwa w użyciu. Może więc doskonale wspomagać w wykonywaniu zadania z matematyki, a przy tym uczy oraz pokazuje etapy obliczeń prowadzące do rozwiązania.