aplikacja TikToka na Smart TV
fot. TikTok

TikTok rozszerza dostępność swojej aplikacji – aplikacja trafia na telewizory w kolejnych krajach

TikTok zdominował smartfony nastolatków (i nie tylko), a teraz przeprowadza szturm na telewizory. ByteDance pragnie, by jego serwis społecznościowy, oparty na krótkich filmikach, był dostępny na jeszcze szerszym wachlarzu urządzeń.

Włączasz telewizor, a tam TikTok

Na początku tego roku aplikacja TikToka pojawiła się w Sklepie Google Play dla Android TV i Google TV w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Z początkiem listopada serwis zawitał także na urządzenia z Fire OS w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. To jednak nie koniec ekspansji, ponieważ ByteDance zapowiedział wejście na kolejne platformy Smart TV.

Dzięki rozszerzeniu dostępności, użytkownicy platformy w Ameryce Północnej będą mogli korzystać z aplikacji TikToka także na Android/Google TV, telewizorach LG z webOS 4.0 lub nowszym oraz Smart TV Samsunga.

Aplikacja w wersji na telewizory oferuje zbliżoną funkcjonalność do tej znanej ze smartfonów. Dla uzyskania najlepszego wyglądu (wyświetlania pionowych materiałów wideo na poziomym ekranie) twórcy serwisu zadbali o dodanie rozmytego widoku filmiku w tle. Sprawia to, że aplikacja nabiera o wiele bardziej przejrzystego wyglądu niż w przypadku wyświetlania czarnych pasów po bokach.

Kolejną sporą zmianą względem aplikacji mobilnej jest dodanie funkcji autoodtwarzania, dzięki której nie trzeba będzie przechodzić do następnego materiału za pomocą pilota. Osobiście średnio przekonuje mnie ten pomysł, lecz być może w praktyce okaże się to znacznie wygodniejsze, niż się wydaje.

aplikacja TikToka na Smart TV
fot. TikTok

Poza ekranem głównym, aplikacja ma także spersonalizowany feed, wyświetlający wyłącznie filmiki stworzone przez obserwowanych przez nas użytkowników. Dostępna jest także strona Discover, na której można przeglądać trendy, kategorie oraz wyszukiwarkę.

TikTok dla Smart TV jest już dostępny w niektórych sklepach z aplikacjami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Samsung zapowiedział udostępnienie jej na większości wydanych w 2021 roku telewizorów jeszcze przed końcem grudnia.

Deweloper nie podaje czy planuje poszerzyć dostępność nowej aplikacji na inne kraje. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce pojawi się ona również w Polsce. W międzyczasie zapraszamy do odwiedzania profilu Tabletowo na TikToku na innych platformach 😉