Apple (źródło: Pixabay)
Apple (źródło: Pixabay)

Apple HomePod z wyświetlaczem? Prace nad nim jeszcze potrwają

Apple prowadzi wstępne prace nad nowym HomePodem z wbudowanym wyświetlaczem. Urządzenie mogłoby stać się centrum inteligentnego domu, a także potężnym konkurentem dla obecnie użytkowanych Amazon Echo Show lub Google Nest Hub.

Funkcjonalność planowanego HomePoda

Inteligentne wyświetlacze zyskały na popularności. Wśród podstawowych funkcji tych inteligentnych sprzętów można znaleźć m.in. wyświetlanie godzin, pełnienie funkcji ramki ze zdjęciami odtwarzanie muzyki, streamingowanie treści z serwisów, takich jak YouTube czy Netflix, a także sterowanie Smart Home. Jednym z najczęściej wybieranych urządzeń są Nest Huby marki Google czy Amazon Show, jednak firmy konkurencyjne trzymają rękę na pulsie i poszukują kolejnych, nowoczesnych rozwiązań.

Jak donosi Mark Gurman z Bloomberga, będący istotnym źródłem informacji na temat nowinek technologicznych Apple, również ta marka planuje zaktualizować swoje inteligentne głośniki o wersję wyposażoną w ekran. Choć plotki pojawiały się już w na początku zeszłego roku, prawdopodobnie nie zobaczymy go w ciągu najbliższych miesięcy.

HomePod Mini (źródło: Apple)
HomePod Mini (źródło: Apple)

Nowa wersja inteligentnego głośnika

Planowany HomePod ma stać się urządzeniem łączącym funkcjonalność Apple TV, FaceTime oraz iPada i inteligentnego głośnika. Jak wynika z najnowszych informacji, technologiczny gigant nie jest do końca „zdecydowany”, w którą stronę podążać w kwestii sprzętów dla Smart Home, jednak rozpoczęto wczesną pracę nad HomePodem wyposażonym w wyświetlacz.

Najprawdopodobniej nowa wersja głośnika zostanie zaopatrzona w ekran o rozmiarze 7 cali, może więc nieco przypominać Amazon Echo Show czy Google Nest Hub. Jak jednak można się domyślać, będzie to urządzenie, które będzie współpracowało ze sprzętami, takimi jak iPhone, iPad czy Mac.

Portal 9To5Mac dostrzegł także kod w wersji beta tvOS, dedykowanej dla deweloperów, a dokładniej w obrębie frameworków SwiftUI oraz narzędzi przeznaczonych do debugowania interfejsu aplikacji iOS dla użytkownika. Może więc to być kolejna z przesłanek dla nadchodzącego HomePoda z wyświetlaczem.