HomePod 2. gen (źródło: Apple)
HomePod 2. gen (źródło: Apple)

HomePody obsłużą już YouTube Music. Na czym polega zmiana?

Podczas czerwcowej konferencji Apple ogłoszono kilka nowości, które miały nadejść w ciągu kilku następnych miesięcy. Jedną ze zmian było wprowadzenie obsługi platformy YouTube Music na znanych głośnikach HomePod. Wreszcie nadszedł czas, aby urządzenia zyskały kolejne wygodne dla użytkowników funkcje.

YouTube Music obsługiwane przez głośniki Apple

Zgodnie z czerwcową zapowiedzią Apple, YouTube Music nareszcie będzie mogło zostać obsłużone przez HomePody. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli uruchamiać muzykę z poziomu polecenia głosowego kierowanego do asystenta Siri.

Dotychczas posiadacze tego rodzaju głośników marki Apple byli zmuszeni do ręcznego włączania treści za pomocą aplikacji na urządzenie mobilne, a następnie za pośrednictwem AirPlay. Nowy sposób da jednak świetną alternatywę do uruchamiania muzyki. Aby korzystać z możliwości platformy YouTube Music należy opłacać miesięczną subskrypcję w postaci YouTube Premium lub Music Premium.

HomePod 2. gen (źródło: Apple)
HomePod 2. gen (źródło: Apple)

W jaki sposób skorzystać z nowych funkcji HomePodów?

Uruchomienie nowej funkcji wymaga kilku prostych kroków. Po pierwsze należy włączyć aktualizację aplikacji YouTube Music w App Store, a następnie otworzyć ustawienia, klikając w zdjęcie profilowe ulokowane w prawym górnym rogu. Wśród ustawień konieczne jest odnalezienie Połączonych aplikacji, a po przejściu stuknięcie w Połącz z HomePod. W tym miejscu użytkownik musi zalogować się do swojego konta Google.

Jeśli platforma YouTube Music jest naszą wiodącą, warto także w ustawieniach Home wybrać ją za domyślnie używaną usługę muzyczną. Dzięki temu, podczas wydawania polecenia głosowego, nie będzie konieczności dodawania nazwy serwisu.

Apple powiększył rodzinę głośników w styczniu 2023 roku, wprowadzając na rynek drugą generację tych urządzeń. Dlatego tak istotne jest dodawanie kolejnych możliwości i zmian, które wpływają na funkcjonalność sprzętów. YouTube Music, dostępne w wygodniejszy sposób, staje więc w szeregu zaraz obok serwisu Tidal, Deezer oraz Pandora.

HomePod 2. gen (źródło: Apple)
HomePod 2. gen (źródło: Apple)