Apple TV 4K (fot. Apple)
Apple TV 4K (fot. Apple)

Masz Apple TV? Warto zainstalować nową aktualizację!

Niespełna tydzień temu firma Apple wypuściła do sprzedaży nowy Apple TV 4K, czyli jedno z mocniejszych urządzeń, które zapewnia niemalże kinową jakość na domowym ekranie. Jednak to nie koniec nowości – inteligentne centrum domowe zostało poszerzone o nowe funkcje, warto więc zainstalować nową aktualizację.

Główne funkcje nowych aktualizacji

Do funkcji tvOS zostały dodane trzy nowe, wiodące funkcje. Wprowadzono nowy standard Matter, który ma za zadanie obsługiwać akcesoria smart home typu oświetlenie, elektryczność, wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja, wszelkie czujniki i inne urządzenia typu smart, które są kompatybilne.

Apple TV aktualizacje
Apple TV (źródło: Apple)

Możliwe jest również włączenie podglądu z kamer zamontowanych w domu czy wokół niego, a następnie włączenie oświetlenia według potrzeb. Oprócz tego, dzięki asystentowi głosowemu Siri, możliwe będzie sterowanie Apple TV przy użyciu poleceń głosowych.

Apple TV 4K
Apple TV 4K, (źródło: Apple)

Ciekawe aktualizacje nie tylko dla użytkowników nowego Apple TV 4K

Aktualizacja Siri pozwoli od teraz na sterowanie obrazami, filmami, serialami, grami czy muzyką wszystkim użytkownikom. Dodatkowo, dzięki wprowadzonym aktualizacjom system jest kompatybilny z Nintendo Switch, co umożliwia obsługę Joy-Conów oraz kontrolerów Pro.

Apple TV aktualizacje
Apple TV (źródło: Apple)

Aktualizacja prezentuje także wskaźniki związane z intensywnością treningu, które pozwalają zmotywować użytkownika do ruchu. Powiadomienia są wyświetlane na ekranie. Firma Apple nie zapomniała również o użytkownikach Air Pods, którzy dzięki aktualizacji będą mieli możliwość głosowego sterowania Apple TV.

Te nowe funkcje są dostępne już dla wszystkich użytkowników, dlatego też warto zaktualizować swoje Apple TV.