Kamera wewnętrzna E1 (źródło: Aqara)
Kamera wewnętrzna E1 (źródło: Aqara)

Aqara wprowadza nową, inteligentną kamerę wewnętrzną. Możesz kupić ją na Amazonie

Marka Aqara to jeden z wiodących producentów w dziedzinie Smart Home, który właśnie poszerza swoje portfolio. Do gamy inteligentnych urządzeń dołącza kamera bezpieczeństwa wewnątrz pomieszczeń. Model E1 można już zamawiać na polskim Amazonie.

Bezpieczeństwo inteligentnego domu

Aqara rusza ze sprzedażą nowego produktu, należącego do kategorii Smart Home. Jest nim kamera wewnętrzna E1, która zapewnia podgląd na domowe wnętrza w każdych warunkach oświetleniowych. Urządzenie gwarantuje nagrania w rozdzielczości 2K 1296p, zostało wyposażone w obiektyw z przesłoną f/2.0 oraz może obracać się i pochylać. Ponadto sprzęt otrzymał noktowizor w podczerwieni, gwarantując wgląd w to, co się dzieje w domu w nocy.

Kamera wewnętrzna E1 (źródło: Aqara)
Kamera wewnętrzna E1 (źródło: Aqara)

Kamera E1 została wyposażona we wbudowaną jednostkę NPU (Neural Processing Unit), który umożliwia wykrywanie osób. Funkcja ta umożliwia monitorowanie i zapisanie wychwyconego zdarzenia w postaci ruchu, działa lokalnie na urządzeniu, nie ingerując w prywatność domowników. Użytkownik może filtrować krytyczne sytuacje, a także uruchomić automatyczne powiadomienia, gdy kamera wykryje ruch.

Opcja ta pozwala na gromadzenie wewnątrz chmury Aqara danych krytycznych z ostatnich 24 godzin, bez konieczności opłacania subskrypcji. Gdy jednak konieczne jest dłuższe przechowywanie plików, należy opłacić iCloud, co przedłuża przechowywanie wideo do 10 dni. Zarejestrowane sytuacje można także zapisywać na karcie microSD. Do funkcji kamery ma również dołączyć rozpoznawanie dźwięków, takich jak płacz dziecka czy szczekanie psa, jednak opcja ta najpewniej będzie dostępna dzięki najbliższej aktualizacji.

Łączność i cena nowego produktu Aqara

Nowa kamera marki łączy się z najnowszymi technologiami, w tym Wi-Fi 6, dzięki czemu przesył zarejestrowanych wideo jest szybki, a podgląd na żywo płynny. Sprzęt ma także dostęp do łączności Bluetooth 5.2 oraz funkcji MagicPair w Aqara Home, co dla użytkownika jest sporym ułatwieniem podczas konfiguracji produktu na urządzeniu mobilnym.

Kamera wewnętrzna E1 (źródło: Aqara)
Kamera wewnętrzna E1 (źródło: Aqara)

Model E1 współpracuje z najczęściej używanymi platformami Smart Home, a więc z Apple HomeKit, Amazon Alexa czy Google Home. Sprzęt korzysta z tzw. trybu aktywności, który zapewnia prywatność odchylając obiektyw i wyłączając nagrywanie dźwięków. Funkcję tę można ustawić automatycznie lub ręcznie w aplikacji.

Kamera wewnętrzna E1 jest już dostępna w serwisie Amazon w Polsce, a także w innych krajach Europy, Ameryki Północnej oraz u wybranych sprzedawców na całym świecie. Cena urządzenia to 269,99 złotych.