Asystent Google może otrzymać funkcję podsumowań. Co to oznacza?
fot. Google

Asystent Google może otrzymać funkcję podsumowań. Co to oznacza?

Sztuczna inteligencja jest na czasie, jednak to nie oznacza, że giganci przekreślają swoich pomocników głosowych. Okazuje się, że Google pracuje nad generatywną opcją Asystenta Google. Jak wynika z najnowszych informacji, AI mogłaby na bieżąco tworzyć podsumowania wybranych przez użytkownika stron internetowych.

Nowe możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja

Generatywne narzędzia sztucznej inteligencji pozwalają na zebranie pewnego zasobu informacji w tzw. pigułce. Już w Dokumentach Google przedsiębiorstwo zapowiedziało, iż opcja ta będzie z czasem dostępna i trzeba przyznać, że może znacząco ułatwić życie, szczególnie osobom pracującym na dużych plikach tekstowych. Szeroko zapowiadana w tym roku nowa opcja może objąć jeszcze jedno popularne narzędzie tej firmy.

Jak wynika z kodu ulokowanego przez Google w plikach Sklepu Play, nazywanymi APK Insight, dotyczącego zapowiadanej, nowej wersji głosowego asystenta, do funkcji ma zostać dodane polecenie „Podsumuj”.

Asystent Google może otrzymać funkcję podsumowań. Co to oznacza?

Asystent Google może otrzymać generatywne funkcje

Jak zaznacza portal 9to5google, nie jest pewne, że Google w ogóle udostępni tę opcję, jednak w oparciu o kod programistyczny można wnioskować, iż może się pojawić. Funkcja mogłaby tworzyć podsumowanie stron internetowych otwartych w karcie niestandardowej aplikacji Chrome. Póki co opcja nie jest dostępna, a Asystent Google na wydane polecenie powiadamia o błędzie.

Możliwe, że technologiczny gigant z Mountain View planuje wprowadzić tę opcję tylko dla własnych telefonów Pixel. Asystent Google na tym urządzeniu już na obecny moment otrzymuje liczne zapowiedzi o dodatkowych, nowoczesnych i innowacyjnych możliwościach.

Mimo to, jeśli funkcja podsumowań dojdzie do skutku, ten głosowy asystent otrzyma pierwsze, nowoczesne, generatywne funkcje oparte o sztuczną inteligencję, która wykracza poza ramy Barda.