Odkurzacz Bespoke Jet AI (źródło: Samsung)
Odkurzacz Bespoke Jet AI (źródło: Samsung)

Bespoke Jet AI, czyli bezprzewodowy odkurzacz ze sztuczną inteligencją

Samsung zaprezentował odkurzacz bezprzewodowy, którego moc czyszczenia wspomagana jest przez sztuczną inteligencję. Bespoke Jet AI otrzymał ultralekki silnik próżniowy, co sprawia, że ten domowy sprzęt pozwala na komfortowe i ergonomiczne oczyszczanie powierzchni.

Bespoke Jet AI i łatwe czyszczenie powierzchni

Firma Samsung Electronics ogłosiła premierę najnowszego, lekkiego odkurzacza bezprzewodowego, zasilanego sztuczną inteligencją. Urządzenie dostępne jest w modelu o mocy 250 W oraz 280 W, a także w dwóch wersjach kolorystycznych: Satin Black i Satin Greige. Przedsprzedaż już ruszyła, a jeszcze w tym miesiącu sprzęt ma pojawić się na rynkach na całym świecie.

Bespoke Jet AI został wyposażony w mocny i lekki silnik próżniowy HexaJet, którego maksymalny pobór mocy plasuje się na poziomie 730 W, natomiast masa tego elementu to jedyne 150 gramów. Jednocześnie udało się zwiększyć moc ssania o 25% w porównaniu do poprzedniego modelu. Ten domowy sprzęt otrzymał pojemną baterię o pojemności 4500 mAh, dzięki czemu na jednym ładowaniu możliwe jest odkurzanie przez nawet 100 minut.

Odkurzacz Bespoke Jet AI (źródło: Samsung)
Odkurzacz Bespoke Jet AI (źródło: Samsung)

Sztuczna inteligencja w odkurzaczu

Technologia AI Optimum Tech poprawia skuteczność odkurzania, która umożliwia wykrycie rodzaju podłogi oraz optymalizację jej czyszczenia. Jej działanie opiera się o siłę obciążenia szczotek, a także zmierzone ciśnienie powietrza. Algorytmy sztucznej inteligencji zbierają dane na temat tych pomiarów, analizują je i automatycznie dostosowują parametr mocy ssania oraz prędkości obrotowej szczotki. Dodatkowo, dzięki możliwości połączenia odkurzacza z siecią WiFi, możliwe jest indywidualne dostosowanie odkurzacza.

Bespoke Jet AI został wyposażony w wydajną stację czyszczącą All-in-One Clean Station, która samodzielnie się opróżnia. Jest to możliwe dzięki technologii Air Pulse, która pozwala na higieniczne i w pełni automatyczne opróżnienie pojemnika z zebranych odpadów, natomiast funkcja Air Spin Edge powoduje, że zebrane odpady są rozdrabniane, dzięki czemu włosy nie zalegają na filtrach.

Wśród akcesoriów nowego odkurzacza znajduje się aktywna podwójna szczotka, Slim LED Brush+ oraz wbudowane oświetlenie LEDowe, dzięki któremu brud jest lepiej widoczny, a zatem łatwiej go pokonać. Sprzęt otrzymał także uchwyt, który pozwala powiesić urządzenie w odpowiednim dla użytkownika miejscu.

Odkurzacz Bespoke Jet AI (źródło: Samsung)
Odkurzacz Bespoke Jet AI (źródło: Samsung)