Betclic Studios wchodzi do gry i ma milion złotych dla twórców
Źródło: Betclic Studios

Betclic Studios wchodzi do gry i ma milion złotych dla twórców

Betclic Studios to zupełnie nowa platforma wideo na polskim rynku, która chce zaciekawić widzów niecodziennymi historiami ze świata sportu, muzyki i sztuki, a także wspomóc finansowo niezależnych artystów, by ci mogli zrealizować swoje pomysły i przedstawić je szerszej widowni. Trzeba przyznać, że projekt ma na to niezły budżet, bo aż 1 milion polskich złotych.

Jakie treści znajdziemy w serwisie Betclic Studio?

W serwisie można znaleźć filmy dokumentalne, które opowiadają o losach znanych postaci ze świata sportu, takich jak Mateusz Nowak, siatkarz reprezentacji polski czy Fred Buyle, nurek i fotograf podwodny. Są też materiały dotykające trochę innych sfer, tych bardziej związanych z muzyką i kulturą. Przykładem może być audiowizualna historia Marka „Looneya” Rybowskiego, polskiego artysty graffiti lub film przybliżający osobę Soni Truszkowskiej, która występuje pod pseudonimem SONYA DXB i jest jedną z bardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ek.

Oprócz rodzimych produkcji na platformie Betclic Studios dostępne są także te międzynarodowe, pochodzące m.in. z Włoch, Portugalii i Francji. Interesująca wydaje się seria Urban Being, autorstwa Andre Braz’a, która przybliża dość nietypowe sporty związane z miastem, czyli skating i parkour.

Betclic Studios wchodzi do gry i ma milion złotych dla twórców
Źródło: Betclic Studios

Niestety, platforma funkcjonuje jedynie w języku angielskim i na razie na próżno szukać aplikacji na telefon komórkowy czy TV, a te wydają się niezbędne, jeżeli twórcy myślą na poważnie o popularyzacji swojego produktu.

Milion złotych czeka na tych, którzy chcą współtworzyć projekt

Serwis chce objąć mecenat nad twórcami, którzy mają ciekawą koncepcję na treści, a brakuje im środków. Betclic zaznacza, że niekoniecznie muszą być to profesjonaliści, bo stawia przede wszystkim na nieszablonowe podejście. W ramach tej inicjatywy projekt zagospodarował budżet w wysokości 1 miliona polskich złotych, który pozwoli sfinansować produkcję materiałów na platformę. Twórcy wideo mogą zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem serwisu, korzystając z formularza, który pozwala określić nie tylko tematykę proponowanej pracy, ale także kwotę potrzebnego finansowania.

Betclic Studios wchodzi do gry i ma milion złotych dla twórców
Źródło: Betclic Studios

– Program grantowy to szansa nie tylko dla utalentowanych reżyserów, ale także dla internetowych twórców wideo z ciekawymi pomysłami do wdrożenia. Ważna jest dla nas dobra koncepcja oraz determinacja, by, podobnie jak bohaterzy Betclic Studios, wybrać swój kurs i dążyć do celu.

– zakomunikował Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Polska w Betclic.