Samsung wprowadza zmiany do Bixby. Ucieszą się posiadacze DeX-ów
fot. Samsung

Samsung wprowadza zmiany do Bixby. Ucieszą się posiadacze DeX-ów

Samsung ogłosił dzisiaj kilka zmian dla swojego, autorskiego asystenta głosowego, Bixby. Zobaczmy co wnosi najnowsza aktualizacja, z której na pewno ucieszą się posiadacze Samsung DeX.

Bixby zyskuje odświeżoną szatę graficzną

Samsung Bixby jest obecny w urządzeniach tej firmy od 2017 roku, jednak dalej nieco odstaje od konkurencyjnych rozwiązań, przez co nie słychać o nim tak dużo, jak np. o Asystencie Google czy Siri. Być może niedługo się to zmieni, a jednym z kroków w tym kierunku może być najnowsza aktualizacja.

Pierwszą ze zmian jest odświeżenie interfejsu użytkownika aplikacji Bixby na smartfony z serii Samsung Galaxy. Ma to znacznie poprawić ogólne odczucia użytkownika i dodać nieco nowoczesności do interfejsu, który teraz jest bardziej spójny z nakładką Samsung OneUI. Dodatkowo, Samsung dostosował sugestie swojego asystenta głosowego do każdego użytkownika. Od teraz możemy zobaczyć spersonalizowane podpowiedzi poleceń głosowych w oparciu o schematy użytkowania.

Co więcej, aplikacja wychodzi poza ramy dotychczasowego, granatowego koloru i automatycznie dostosowuje się do wyglądu całego interfejsu na naszym smartfonie Samsunga. Dodano także opcje pionowego i poziomego przesuwania wybranych opcji, aby dostosować ich ułożenie według własnych preferencji.

Od dnia dzisiejszego Bixby nie będzie także ingerował w to, co aktualnie wykonujemy. Oznacza to mniej więcej tyle, że przeglądając internet czy oglądając film nie musimy wychodzić z niego, aby użyć Bixby. Został on tak dostosowany, żeby nie przerywać wykonywanej czynności. Teraz, po wywołaniu asystenta, ten pojawi się w małym oknie, które ma zajmować 1/3 ekranu. Dodatkowo zamiast wyświetlanej ikony pojawi się teraz niebieski pasek, który będzie wydłużał się, kiedy rozpozna naszą mowę.

Od teraz Bixby nie będzie ingerował w przeglądanie treści. Zmienia się także wygląd samego okna rozpoznawania mowy (fot. Samsung)
Od teraz Bixby nie będzie ingerował w przeglądanie treści. Zmienia się także wygląd samego okna rozpoznawania mowy (fot. Samsung)

Ostatnią z istotnych zmian jest dodanie wsparcia dla dobrze znanego już Samsung DeX. Po zaktualizowaniu Bixby do najnowszej wersji będziemy mogli wywołać określone akcje dla Samsung DeX, takie jak np. otwieranie aplikacji czy wyszukiwanie treści na komputerze.

Samsung wprowadza zmiany do Bixby. Ucieszą się posiadacze DeX-ów
Nowa aktualizacja Bixby przynosi wsparcie dla Samsung DeX (fot. Samsung)

Zobacz także: