Les Mills przenosi sztuki walki do wirtualnej rzeczywistości
BODYCOMBAT

Les Mills przenosi sztuki walki do wirtualnej rzeczywistości

Les Mills wprowadza zdrowy tryb życia do metawersum, uruchamiając aplikację Bodycombat w wirtualnej rzeczywistości (VR). Już wkrótce będziesz miał okazję trenować ze światowej sławy trenerami, mając przy tym nieziemskie wrażenia z gier fitness.

Bodycombat to trening znany na całym świecie. Łączy on w sobie intensywne ćwiczenia interwałowe ze sztukami walki. Jest dość wymagający, jednak wykonywanie go przynosi sporo satysfakcji, a także dodaje energii. Ma sporo zwolenników, a chętnych na jego wykonywanie nie brakuje.

Lider grupy fitness postanowił wykorzystać ten sukces i, wraz ze specjalistą VR, Odders Labs, udoskonalili Bodycombat, wprowadzając go do świata wirtualnej rzeczywistości, jako aplikację do gier VR na platformie Quest. Zapewnie niedługo podbije również metawersum, gdyż już podczas rebrandingu Facebook-to-Meta dyrektor generalny Mark Zuckerberg podkreślał, że fitness jest jednym z obszarów, w którym jego aplikacja ma szansę się rozwijać.

Bodycombat – trening w wirtualnej rzeczywistości

Prowadzona przez legendarnych trenerów programowych Bodycombat, Rachael Newsham i Dana Cohena, gra ma dla graczy nie lada wyzwanie. Ćwiczą między innymi sztuki walki na różnych poziomach, a za plecami, jako tło, mają międzygalaktyczne pustynie czy też panoramę neomiasta. Gracze zdobywają punkty za swój wysiłek oraz technikę, a specjaliści fitness dostarczają wskazówek trenerskich i motywują do efektywnego działania.

Tym, co wyróżnia grę, jest głównie fakt, że trening to nie tylko ciosy, haki czy inne uderzenia. Tu należy być dynamicznym, czyli kucać, ślizgać się, unikać ścian czy też uderzać młotkiem. Zaawansowani gracze uzyskują dostęp do wszystkich rodzajów treningów, które są tak zaprojektowane, aby przynosić odpowiednie efekty. Gracze również mają możliwość śledzenia swoich wyników i postępów w aplikacji. Warto również wspomnieć o specjalnie wyselekcjonowanej ścieżce dźwiękowej z najgorętszymi hitami znanych artystów.

Jaka jest cena aplikacji?

Aplikację Bodycombat VR znaleźć można w Quest Store za około 30 dolarów. Gra wymaga posiadania zestawu słuchawkowego Quest. Rozgrywka zawiera aż 25 sesji treningowych na poziomach od podstawowego do zaawansowanego. Wszystko to oczywiście w otoczeniu pięknych miejsc, nie tylko znanych nam z ziemi, ale również tych nieznanych, znajdujących się w kosmosie.