boston dynamics spot
Robot Spot fot. Boston Dynamics

Roboty Boston Dynamics ponownie tańczą przed kamerą. Tym razem parodiują The Rolling Stones

Każdy, kto spędził choć trochę czasu w Internecie, z pewnością natknął się już na zabawne filmiki z robotami Boston Dynamics w roli głównej. I choć wiele osób kojarzy je głównie z przerażającymi, przypominającymi robotyczne psy potworami, nie należy się ich obawiać. Kolejnym dowodem na to jest najnowszy materiał, w którym to odtwarzają one kultowy teledysk zespołu The Rolling Stones nagrany do piosenki „Start Me Up”.

Trzeba przyznać, że Boston Dynamics stara się jak może, by pokazać zarówno możliwości wykorzystania swoich robotów w praktyce, jak również nieco zabawić internautów przeróżnymi (i najczęściej memogennymi) materiałami. Tym razem postawiono na wykorzystanie modelu Spot, który internauci kojarzą jako robo-psa, w małej parodii teledysku sprzed czterdziestu lat.

Kto zrobił to lepiej – Mick Jagger czy Spot?

Mechaniczny pies z wielkim ramieniem naśladującym ruch ust to niecodzienny widok, ale z pewnością robi wrażenie. Jest to też bardzo nieszablonowy pomysł na „pokaz mocy” Boston Dynamics, bowiem roboty występujące w tym krótkim wyreżyserowanym filmie poruszają się nad wymiar płynnie. Przekonajcie się sami:

Sam materiał, choć pełni funkcję czysto rozrywkową, a zarazem marketingową, budzi wśród wielu internautów przerażające skojarzenia z serialem Black Mirror. Nie inaczej było w przypadku opublikowanego kilka miesięcy wcześniej materiału nagranego we współpracy z koreańskim zespołem BTS, gdzie Spot i Atlas wykazali się swoimi tanecznymi ruchami. Jak widać, nawet robotowi pracującemu w fabryce należy się odrobina rozrywki. 😉

Jestem przekonany, że Boston Dynamics jeszcze niejednokrotnie zaskoczy cały Internet, zarówno nagraniami ukazującymi praktyczne zastosowanie swoich mechanicznych towarzyszy, jak i utrzymanymi w podobnym klimacie do powyższych filmikami.