Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)
Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)

Nowa bramka FRITZ!Smart Gateway z obsługą Zigbee trafia na polski rynek

Marka FRITZ! powiększa gamę swoich produktów dla inteligentnego domu. Tym razem do portfolio trafia bramka obsługująca bezprzewodowy protokół komunikacji Zigbee, dzięki któremu w prosty sposób można sterować licznymi urządzeniami proponowanymi m.in. przez sieć IKEA, Philips Hue czy Lidl.

Intuicyjne sterowanie inteligentnym domem

Inteligentny dom to system różnorodnych urządzeń, które łączą i komunikują się ze sobą, aby w sposób intuicyjny i współzależny ułatwiać codzienne życie domowników. Smart Home jest wszechstronny, obejmuje gadżety oświetleniowe, telewizory, automatyczne odkurzacze, elementy sterowania ogrzewaniem oraz klimatyzacją, a także inne różnorodne sprzęty.

Dziedzina inteligentnego domu sukcesywnie i intensywnie się rozwija. Jedną z najnowszych propozycji dostępnych na polskim rynku jest bramka FRITZ!Smart Gateway produkcji AVM. Ten niewielki gadżet stanowi serce tworzonego Smart Home’u, który pozwala na połączenie wielu urządzeń w jeden system. Sprzęt ten obsługuje technologię Zigbee, będącą bezprzewodowym protokołem komunikacji, a także standard DECT ULE (Ultra Low Energy).

Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)
Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)

Najnowszy produkt marki FRITZ! komunikuje się z routerem FRITZ!Box poprzez połączenie się z siecią Wi-Fi lub LAN. Zadaniem tego sprzętu jest umożliwienie podłączenia wielu domowych urządzeń, pochodzących od różnych producentów i współpracujących ze standardem Zigbee 3.0. lub DECT ULE, dzięki czemu zarządzanie inteligentnym domem staje się znacznie łatwiejsze. Dodatkowo najnowsza bramka stała się również stacją ładującą dedykowaną dla urządzeń mobilnych, a wszystko to dzięki wbudowanemu portowi USB.

Jedna bramka dla smart systemu

FRITZ!Smart Gateway zajmie się integracją żarówek LED-owych, głowic termostatycznych, gniazdek czy inteligentnych włączników, które współpracują z Zigbee lub DECT ULE, a wszystko to za pomocą jednego przycisku. Każde ze skonfigurowanych urządzeń może zostać obsłużone z dowolnego miejsca na świecie w oparciu o przeglądarkę internetową lub aplikację dedykowaną na sprzęty mobilne FRITZ!App Smart Home, FRITZ!Fon, FRITZ!DECT 440.

Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)
Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)

Warunkiem dołączenia nowego sprzętu do własnego systemu Smart Home jest wyposażenie domu w router FRITZ!Box, obsługującego wersję oprogramowania minimum FRITZ!OS 7.50. Bramka jest kompatybilna m.in. z wybranymi taśmami LED i żarówkami Philips Hue w generacjach od 3 do 6, IKEA TRÅDFRI, Livarno, Osram, a także z przekaźnikami, roletami, gniazdami i listwami IKEA czy też z wtyczkami Silvercrest.

Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)
Bramka FRITZ!Smart Gateway (źródło: AVM)

Sugerowana przez producenta cena detaliczna brutto urządzenia wynosi 398 złotych. Bramka FRITZ!Smart Gateway dostępna jest w Strefie Marek Allegro, Empiku, Amazonie oraz w partnerskim sklepie.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!