Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Chromecast z Google TV 4K otrzymuje aktualizację

Chromecast z Google TV 4K otrzymuje aktualizację, której zadaniem jest poprawa zabezpieczeń. Co poprawiono i w jaki sposób sprawdzić aktualną wersję systemu swoich urządzeń?

Najnowsze aktualizacje Android TV

Poprawki zabezpieczeń dla Chromecastów z Google TV 4K już pojawiają się na urządzeniach niektórych użytkowników. Jak wynika z informacji dostępnych w sieci, wersja aktualizacji ma przejść z oznaczenia STTE.230319.008.H1 na STTE.230615.004.

Co istotne, Chromecasty z Google TV 4K dalej działają pod kontrolą systemu Android 12 zamiast przejścia na Androida 13. Firma ma zamiar pominąć wersję z 13 w nazie na rzecz systemu oznaczonego numerem 14.

Chromecast z nowszymi zabezpieczeniami

Nowa wersja zabezpieczeń, ulepszająca sprzęt po aktualizacji w lipcu br., standardowo otrzymała opis w postaci „poprawek o błędach i ulepszeniach wydajności”. Jak zauważył portal 9to5google, modele Chromecast 4K oraz Chromecast HD otrzymały już ten sam numer wersji, tańszy model natomiast nie jeszcze nie.

Aby sprawdzić, w jakiej obecnie wersji pracuje nasz sprzęt, należy wejść w ustawienia urządzenia, przejść do zakładki System, a następnie w kategorii Informacje odnaleźć na liście podpis Aktualizacja systemu.

W APK Insight można dostrzec już kolejne prace nad oprogramowaniem Google TV. W wersji Android TV 14 ma pojawić się odświeżona i ulepszona grafika, przynajmniej tak zdradza informacja, która pojawiła się dla osób korzystających już z wersji Beta.