Coca-Cola Zero Sugar Byte
Coca-Cola Zero Sugar Byte

Nowy napój Coca-Coli smakuje jak… piksele

Coca-Cola szykuje się na nowe, duże przedsięwzięcie. Właśnie oficjalnie zapowiedziała, że ma zamiar wypuścić napój specjalnie dedykowany fanom komputerowej rozrywki. Napój gamingowy będzie opakowany w oryginalne, limitowane puszki. Mają się one pojawić w sprzedaży już od przyszłego miesiąca na stronie internetowej producenta. Zainteresowani?

Coca-Cola Zero Sugar Byte

The Coca-Cola Company stara się poszerzać sprzedaż swoich produktów i docierać do jak największej liczby potencjalnych klientów, dlatego też stale bierze się za nowe projekty. Aktualnie trwają prace w ramach programu o nazwie Creations, w którym wykorzystano firmowy znak towarowy i nadano mu nowy wyraz kreatywności i pomysłowości.

Poprzez limitowane wydanie znanego napoju klienci mają zyskać nowe doświadczenia w świecie fizycznym i cyfrowym. Cokolwiek to, według Coca-Coli, znaczy 😉

Tak właśnie smakują piksele

Coca-Cola Zero Sugar Byte, jednym słowem, składa hołd pikselom – jednostce światła i koloru, z której tworzone są całe światy w grach wideo oraz metawersum. Produkt kierowany jest raczej do młodych ludzi, którzy więcej czasu spędzają w wirtualnym świecie, ale oczywiście nie tylko.

Jeśli chodzi o sam smak, to bardzo trudno jest domyślić się, co będzie w sobie zawierał. Opisy są bardzo zagadkowe i raczej dotąd niespotykane.

Chcieliśmy stworzyć innowacyjny smak inspirowany zabawą z pikselami, zakorzeniony w doświadczeniach, nabytych podczas gier.

– opisuje go dyrektor.

Ale to nie wszystko. Firma we współpracy z graczem i twórcą firmy PWR, Lachlan Power, stworzyła Pixel Point, czyli całą wyspę w Fortnite. Znajdziemy tam cztery, podobno wciągające minigry (The Castle, The Escape, The Race i The Tower), które do rozegrania potrzebują co najmniej dwóch osób.

Dodatkowo po zeskanowaniu Byte Coke na stronie Coca-Cola Creations, będzie można otrzymać dostęp do kolejnej, specjalnej gry w AR, opowiadającej historię Byte. W tej rozgrywce gracze będą musieli pomóc Byte wrócić na swoje miejsce w logo Coca-Coli, wskakując po spiralnych schodach.

Gdzie będzie można kupić ten pikselowy napój?

Niestety, to niemal pewne, że Coca-Cola Zero Sugar Byte nie będzie dostępna na naszym rynku. Pojawi się natomiast już 2 maja na terenie USA. Zamówić go będzie można poprzez firmowy sklep internetowy, oczywiście limitowany napój będzie dostępny w równie limitowanej liczbie.

Coca-Cola nie ujawniła oficjalnej ceny detalicznej w swojej zapowiedzi. Jednak CNN poinformowało, że będzie kosztować około 15 dolarów plus koszty wysyłki.