Cooler Master Motion 1
fot. Cooler Master

W nowym fotelu dla graczy Cooler Master poczujesz się, jakbyś był w świecie gry

Cooler Master przedstawił masę produktów, które będzie można oglądać na żywo w ramach tegorocznych targów CES 2023. Jedną z najciekawszych (jak nie najciekawszą) propozycji z serii będzie fotel dla graczy Cooler Master Motion 1. To nie będzie jednak zwykły fotel, ponieważ może sprawić, że korzystający z niego gracz poczuje się, jakby był w środku gry.

Czas wejść do gry z nowym fotelem Cooler Master

Cooler Master Motion 1 to najnowszy fotel dla graczy, który nie jest tylko zwykłym siedziskiem. Jak się okazuje, to pierwszy tego typu mebel wyposażony w haptyczne silniki zaprojektowane z D-BOX, firmą, która specjalizuje się w technologii haptycznej.

Można rzec, że to przeniesienie doświadczeń znanych z kin 4D do naszego stanowiska komputerowego, które nie dość, że będzie działało w filmach – pozwalając nam poczuć przelatujące kule w filmie – ale także, przykładowo, rozbijające się fale o statek podczas żeglugi w Assassin’s Creed Valhalla.

Silnik haptyczny w fotelu jest w stanie wytworzyć ponad 65000 różnych ruchów na podstawie tego, co aktualnie dzieje się na ekranie – to, co widzisz, słyszysz i czujesz. Doznania te mogą być serwowane już przez ponad 2000 filmów i gier AAA, a biblioteka ta ma być cały czas aktualizowana o obsługę nowych tytułów. Dla każdej gry i filmu haptyczne ruchy są osobno tworzone przez twórców – tak, aby dostosować je jak najlepiej.

Natomiast warto dodać, że Cooler Master Motion 1 ma tryb, który działa na każdej, nawet niewspieranej grze, a więc w tym przypadku to przyjemność konfiguracji silnika haptycznego pozostaje w rękach użytkownika.

Poza haptyczną informacją zwrotną, fotel ma być także bardzo wygodny

Podstawowa funkcja fotela to oczywiście zapewnienie wygody siedzącemu. Motion 1 ma sprawować się jak inne ergonomiczne krzesła, dostosowując się do użytkownika – w środku zastosowano formującą się piankę. Poza tym mamy możliwość kołysania i rozkładania (w zakresie 90° – 120°), a i nie zapomniano o magnetycznym ergonomicznym zagłówku oraz podparciu odcinka lędźwiowego.

Całość wymaga stałego podpięcia do prądu i komputera, a fotelem można sterować przy pomocy dedykowanej aplikacji MasterPlus+. Cooler Master Motion 1 z uwagi na swoją funkcjonalność niestety nie należy do najtańszych – jego cena została ustalona na 2299 dolarów (równowartość ~10100 złotych).