Telly Football (źródło: freetelly.com)
Telly Football (źródło: freetelly.com)

Telly – darmowy telewizor z podwójnym ekranem, który ożywa dzięki reklamom

Debiutująca firma Telly zagościła właśnie na rynku telewizorów. Po 24-miesięcznym okresie milczenia, pokazała swoim przyszłym klientom pierwszy Dual Screen Smart TV, który ma zmienić sposób, w jaki oglądamy telewizję.

Nowa era telewizora

Nowa koncepcja łączy kinową jakość obrazu z pięknie zaprojektowanym 55-calowym telewizorem 4K HDR z oddzielnym wbudowanym smart screenem. Obie części ekranu są idealnie zintegrowane za pomocą wysokiej jakości soundbaru.

Telly działa na nowym systemie operacyjnym TellyOS, który został stworzony specjalnie z dwoma ekranami, oferując rozwiązania wykraczające daleko poza tradycyjne streamingi w salonie. Firma ogłosiła, że uruchomiła system rezerwacji na stronie freetelly.com dla pierwszych 500000 darmowych egzemplarzy, które rozpoczną swoją podróż do klientów już tego lata.

Telly - darmowy telewizor z podwójnym ekranem, który ożywa dzięki reklamom
Telly (źródło: freetelly.com)

Rewolucyjny model reklamowy

Przedsiębiorstwo ma nie tylko na celu zrewolucjonizowanie rynku telewizyjnego, dostarczając najbardziej innowacyjne urządzenia na rynku, ale również zmienić model biznesowy w branży, umożliwiając reklamodawcom pełne sfinansowanie kosztów samego telewizora dla konsumenta i dostarczenie go całkowicie za darmo.

Ilya Pozin, założyciel i CEO przedstawia swój produkt jako największą innowację w telewizji od czasu wprowadzenia koloru. Według niego, dotąd klienci nie mieli równych praw w wymianie wartości reklamowej. Firmy zarabiały miliardy dolarów na reklamach wyświetlanych na telewizorach, podczas gdy konsumenci musieli płacić za telewizor i treści, które oglądają.

Inteligentny ekran i nowe możliwości

Smart Screen pozwala użytkownikom być na bieżąco z najnowszymi informacjami, wynikami sportowymi, prognozą pogody, notowaniami giełdowymi i wieloma innymi funkcjami. A co z wieczorem filmowym? Sztuczna inteligencja dostarcza recenzje i rekomendacje treści, wszystko na jednym urządzeniu.

Rozmowy wideo również nabierają nowego wymiaru. Użytkownik będzie miał możliwość połączenia z przyjaciółmi, rodziną i kolegami z pracy na największym ekranie w domu. Mogą oni nawet oglądać swoje ulubione filmy lub mecze sportowe razem z przyjaciółmi i rodziną, niezależnie od odległości między nimi.

Telly’s Game Room zawiera ponad 40 gier wideo, od klasycznych gier arcade po wciągające doświadczenia wieloosobowe. Muzyka również ma swoje miejsce. Można tu odtwarzać utwory z popularnych serwisów muzycznych na wbudowanym soundbarze.

Użytkownicy mogą oglądać cokolwiek na Telly, zarówno z dostawców telewizji kablowej i satelitarnej, jak i z ulubionych aplikacji streamingowych, korzystając z trzech wbudowanych portów HDMI w telewizorze lub wbudowanego tunera telewizyjnego. W zestawie znajduje się 4K Android TV streaming stick.

Niestety, model użytkowania Telly dostępny jest wyłącznie dla klientów w Stanach Zjednoczonych. Szkoda – chętnie przetestowalibyśmy „telewizję za darmo”!