Serwis wolny od opłat (źródło: VOD.pl)
(źródło: VOD.pl)

VOD.pl trafia na Smart TV i jest teraz darmową platformą

Szczęśliwi posiadacze telewizorów i przystawek, które działają w oparciu o system Android TV, mogą pobierać już aplikację VOD.pl. Serwis streamingowy trafił w ręce TVN Warner Bros. Discovery i uruchomił ponownie platformę 14 lutego br.

Darmowy serwis VOD.pl z reklamami dostępny na Android TV

Po tym, jak w lutym domena VOD.pl została odkupiona przez TVN Warner Bros. Discovey od Ringier Axel Springer Polska, serwis ponownie ruszył ze swoją działalnością. Dotychczas dostępny tylko w przeglądarce, właśnie trafił do aplikacji dedykowanej dla telewizorów i przystawek opartych o systemem Android.

Aby otrzymać dostęp do aplikacji wystarczy standardowo pobrać ją ze Sklepu Play. Nie jest konieczne rejestrowanie się czy logowanie, a VOD.pl pod względem układu nieco przypomina Playera. Serwis streamingowy oferuje znane, ale nieco starsze produkcje TVN-u. Oczywiście, jest to platforma wyświetlająca reklamy.

Bogactwo serwisów streamingowych i dostępnych treści

Platformy streamingowe próbują się ścigać, oferując coraz więcej różnorodnych treści. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Mediapanel, za najpopularniejsze serwisy w Polsce w lutym 2023 roku uznano Netflix, HBO Max oraz Disney+. Na czwartym miejscu plasuje się Player, później TVP i Canal Plus. Dalej dopiero znalazły się Prime Video, cda.pl, Polsat Box Go oraz Viaplay.

Na liście brakuje jeszcze SkyShowtime, które z pewnością też zdobywa coraz więcej widzów w Polsce, jednak jego działalność ruszyła w połowie lutego, dlatego też w rankingu mógł faktycznie jeszcze się nie znaleźć.