Carrefour Kerfuś
Carrefour (źródło: Carrefour)

Kerfuś nie zniknie ze sklepów Carrefour! Oferuje teraz inne produkty, ale wciąż można go spotkać

Pilotaż Carrefour Polska i PepsiCo dobiegł ku końcowi, jednak to nie oznacza, że Kerfuś zostanie zapomniany. Czym teraz zajmie się ta robotyczna maskotka znana z popularnej sieci sklepów?

To koniec pilotażu Carrefour Polska z PepsiCo

Program pilotażowy, prowadzony przez sieć sklepów Carrefour Polska oraz przedsiębiorstwo PepsiCo, którego prawdziwym symbolem był Kerfuś, właśnie się zakończył. Dotychczas zadaniami robotycznego kotka było rozwożenie napojów Pepsi oraz chipsów Lay’s na terenie dwóch warszawskich dyskontów.

Teraz jednak współpraca miała się zakończyć, a key account manager firmy PepsiCo Polska przyznaje, że Kerfuś miał pojawić się w sklepach tylko na czas okołoświąteczny. Wszystko zmieniła jednak reakcja odbiorców. Klienci tak bardzo pokochali tego towarzysza zakupów, że robot wybrał się na wycieczkę po sklepach zlokalizowanych w całej Polsce. Mimo to, projekt został w pełni zrealizowany i kontynuacja przedsięwzięcia nie jest póki co planowana.

Kerfuś (źródło: Carrefour)
Kerfuś (źródło: Carrefour)

Pozytywnie odebrany Kerfuś nie zniknie ze sklepów

Również sieć sklepów Carrefour nie kryje pozytywnego zaskoczenia uzyskanymi przez robota wynikami sprzedaży, które wzrosły o nawet kilkaset procent. Dlatego też Carrefour Polska nie ma zamiaru zakończyć działalności związanej z interaktywną „maskotką”, a w perspektywie pojawiają się pomysły na zwiększenie liczby robotów.

Sieć przyznaje, że trwają prace nad kolekcją produktów, które będą oznaczone wizerunkiem popularnego robota. Póki co jednak Kerfuś przemieszcza się po sklepach w Warszawie, a czasami również w Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie, reklamując marki własne oraz wydarzenia sezonowe. Na ten moment realizowane są współprace z marką Nestle, Heinz, a także Coca Cola oraz Lindt.

Urocza maszyna BellaBot była również wykorzystana do udziału w przedsięwzięciach charytatywnych, m. in. brała udział w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku natomiast Kerfuś kwestował na rzecz bezdomnych zwierząt. Podobne maszyny trafiły także na stacje paliw Amic Energy oraz do sieci sklepów Lewiatan.