Koniec z nudą na basenie. Dzięki SONR Music posłuchasz muzyki pod wodą
Źródło: SONR

Koniec z nudą na basenie. Dzięki SONR Music posłuchasz muzyki pod wodą

Czy podczas pływania można słuchać muzyki? Jasne – istnieją wodoszczelne słuchawki, które to umożliwiają. Na rynku pojawiają się jednak coraz to nowsze projekty, a jednym z nich jest SONR Music. Ten niepozornie wyglądający dysk wykorzystuje technologię przewodnictwa kostnego, by odtwarzać dźwięk pod wodą, a jego niewielkie rozmiary pozwalają nosić go pod czepkiem lub na pasku od gogli.

Jak w ogóle działa SONR Music?

Urządzenie SONR można umieścić w dowolnym miejscu na głowie, ponieważ wykorzystuje przewodnictwo kostne. Oznacza to, że sprzęt omija błonę bębenkową i odtwarza dźwięk bezpośrednio do ucha wewnętrznego poprzez wibracje. Taki system nie zaburza percepcji pływaka i pozwala mu rejestrować odgłosy otoczenia, aczkolwiek, jeżeli ów tego nie chce, bo woli skupić się na ulubionej płycie bądź audiobooku, może zastosować zatyczki do uszu, które producent dodaje do opakowania startowego.

Warto wspomnieć, że SONR Music wywodzi się od urządzenia o tej samej nazwie (SONR), które powstało niegdyś po to, by pływacy mieli łączność ze swoimi trenerami oraz instruktorami podczas ćwiczeń. Starszy brat spełnił swoje zadanie, więc konstruktorzy pomyśleli o tym, by rozwinąć wariant „muzyczny”.

Sprzęt ma wbudowaną pamięć wielkości 8 GB, która pozwala przechowywać pliki audio bezpośrednio na urządzeniu, co przydaje się podczas pływania oraz moduł Bluetooth, dzięki któremu można używać SONR poza basenem, praktycznie tak samo, jak standardowe słuchawki TWS, czyli w połączeniu ze smartfonem.

Czas działania może nie jest rewelacyjny, bo producent szacuje żywotność baterii na około 8 godzin ciągłej pracy, ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę zastosowanie, wydaje się on w zupełności wystarczający. Późniejsze ładowanie trwa maksymalnie 2 godziny.

Wchodzące na rynek urządzenie jest wodoszczelne (WR50), co wydaje się oczywiste i nie ma ekranu, a wskaźnik LED, służący do informowania o aktualnym trybie pracy oraz stanie baterii. Sterowanie odbywa się za pomocą środkowego przycisku, a danej komendzie odpowiada liczba kliknięć, np. dwa naciśnięcia to zmiana utworu, a jedno to jego zatrzymanie.

Koniec z nudą na basenie. Dzięki SONR Music posłuchasz muzyki pod wodą
Źródło: SONR

Wkrótce wystartuje kampania SONR Music na Kickstarterze. Będzie można kupić go taniej

W regularnej sprzedaży SONR Music jest na razie niedostępny. Pierwsze zamówienia będzie można złożyć dopiero na platformie Kickstarter, gdy producent uruchomi kampanię. Ten deklaruje, że zrobi to już wkrótce. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, gdyż często pozwala kupić nowy produkt znacznie taniej. Tak też będzie i w tym przypadku, ponieważ SONR Music będzie dostępny za 79 dolarów, czyli równowartość 350 złotych, a nie za deklarowane 129 dolarów.

W skład zestawu startowego wchodzi urządzenie, klips montażowy, kabel do ładowania oraz zatyczki do uszu.