Thermomix TM6 (źródło: Vorwerk)

Ile kosztuje Thermomix po podwyżce?

Zapowiedzi się ziściły, a cena Thermomixa TM6 poszła w górę. Na szczęście niewiele, choć już kolejny raz… Ile teraz będzie nas kosztował ten wygodny pomocnik kuchenny?

Cena Thermomixa w górę, ale nieznacznie

Thermomix w Polsce ma się naprawdę dobrze i, pomimo inflacji oraz ogólnego wzrostu cen, wcale nie wyhamowaliśmy z zakupem tego pomocnika kuchennego. W ciągu zeszłego roku, liczba sprzedanych w naszym kraju urządzeń TM6, wyniosła ponad 245 tysięcy sztuk.

Pod koniec stycznia poinformowaliśmy, że TM6 w lutym nieco podrożeje. Jeszcze miesiąc temu jego koszt wynosił 5745 złote i, choć na tle innych europejskich krajów wypadał dość tanio, podwyżka nie jest szczególnie porażająca, bo wyniosła zaledwie 250 złotych, dzięki czemu jego cena nadal nie przekracza 6 tysięcy złotych.

Nadmienię, że cena tego sprzętu na przykład na terenie Czech wynosi ponad 7 tysięcy złotych, co może sugerować, że TM6 jest u nas dostępny w naprawdę dobrej cenie.

Nakładka krojąca Thermomix (źródło: Vorwerk)
Nakładka krojąca Thermomix (źródło: Vorwerk)

Droższe komponenty i produkcja sprzętu

Wzrost cen popularnego TM6 spowodowany jest podwyższeniem cen komponentów, które konieczne są do produkcji i prawidłowego działania maszyny firmy Vorwerk. Ten wyjątkowy sprzęt kuchenny, doceniany na całym świecie, ale przede wszystkim przez wiele polskich rodzin, ostatni raz podrożał w zeszłym roku, wtedy również o kwotę rzędu 250 złotych.

Producent jednak nie przestaje przekonywać do zakupu swojego znanego wszystkim produktu i do 28 lutego do Thermomixa TM6 dorzuca jeszcze kamionkę, której rynkowa wartość to około 200 złotych.