MSI RADIX
(źródło: MSI)

MSI zaskakuje premierą routera WiFi 6E stworzonego… dla graczy. Ma też RGB!

MSI ma w swoim portfolio całą masę sprzętu dla graczy – od laptopów przez płyty główne aż po karty graficzne. Propozycje tajwańskiego giganta technologicznego z pewnością można uznać za bardzo wydajne i z każdą premierą otrzymujemy coraz to doskonalszy sprzęt. Tym razem przyszedł czas na router sieciowy WiFi, skupiający się na rozgrywce online. Co ma do zaoferowania RadiX AXE6600?

MSI RadiX AXE6600 – router dla graczy z podświetleniem RGB

Najnowszy router MSI okazuje się sprzętem dla graczy z najwyższej półki – ma bowiem na pokładzie wszystko, czego potrzebuje wymagający użytkownik. Najmocniejszą cechą RadiX AXE6600 okazuje się trójpasmowa łączność za sprawą WiFi 6E – 6 GHz, 5 GHz oraz 2,4 GHz, która może zapewnić maksymalną przepustowość na poziomie 6600 Mb/s.

Sprzęt został wyposażony w czterordzeniowy procesor produkcji Qualcomma o taktowaniu 1,8 GHz, wspierany specjalnym systemem chłodzenia z rurkami cieplnymi i radiatorami pokrytymi grafenem.

MSI RadiX AXE6600
(źródło: MSI)

Urządzenie obsługuje kanały 160 MHz, które mają zredukować opóźnienia, zmniejszać ping oraz eliminować jitter do minimum. Co więcej, MSI RadiX AXE6600 obsługuje funkcję QoS, wspieraną przez sztuczną inteligencję z czterema trybami – gaming, streaming, praca z domu i auto, które można przełączać w aplikacji MSI Center lub mobilnej MSI Router.

Jako iż mamy tu do czynienia ze sprzętem stworzonym dla graczy, nie mogło zabraknąć podświetlenia RGB – diody zostały umiejscowione na wszystkich sześciu antenach i, co ciekawe, ich praca zależy od wybranego trybu QoS.

Jest też mniej zaawansowany wariant routera i karta sieciowa USB

Poza RadiX AXE6600, firma pokazała nieco mniej zaawansowany wariant routera – RadiX AX6600, który różni się od modelu wyżej łącznością, ma bowiem do dyspozycji trzyzakresowe WiFi 6 zamiast WiFi 6E. Reszta specyfikacji jest niemal taka sama – procesor Qualcomm 1,8 GHz, wydajny system chłodzenia z ciepłowodami, jednak zabrakło tu podświetlania RGB. Na koniec warto dodać, że producent pokazał także kartę sieciową WiFi 6 na USB.

A jak wyglądają ceny? MSI RadiX AXE6600 kosztuje 1699 złotych, RadiX AX6600 – 1499 złotych, a karta WiFi USB AX1800 – 269 złotych.