Robot sprzątający S1 Pro (źródło: Eufy)
Robot sprzątający S1 Pro (źródło: Eufy)

Eufy zapowiada robota sprzątającego z nową technologią mopowania

Jedna z wiodących marek w dziedzinie Smart Home zapowiedziała premierę swojego najnowszego robota sprzątającego. Eufy już 28 marca rozpocznie finansowanie społecznościowe na Kickstarterze modelu Eufy S1 Pro, który został wyposażony w ciekawe rozwiązanie mopujące.

Nowy robot sprzątający trafi na Kickstarter

Marka Eufy pochwaliła się robotem sprzątającym, który po raz pierwszy został zaprezentowany w zeszłym roku podczas targów IFA. Wtedy jego nazwa brzmiała MACH R1, teraz natomiast urządzenie to zostało ulepszone, a producent zmienił nazwę modelu na S1 Pro. Sprzęt o mocy ssania na poziomie 8000 Paskali ma trafić na kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter już 28 marca 2024 roku.

Propozycja marki Eufy zyskała dostęp do nowego systemu mopowania, dzięki czemu skuteczność mycia podłóg ma zostać znacząco ulepszona. Zamiast obrotowych padów, które niejednokrotnie rozcierają brud po całym domu, model S1 Pro wyposażono w mop rolkowy, osiągający prędkość rzędu 170 obrotów na minutę. Zaprezentowane rozwiązanie pozwala na pobieranie brudnej wody wprost z podłogi na bieżąco, a następnie podawanie świeżej i czystej z wbudowanego zbiornika.

Technologie Eufy dla czystych podłóg

Eufy S1 Pro do nawigacji wykorzystuje technologię LiDAR, którą ulokowano wewnątrz robota, zamiast w górnej, wystającej jego części. Wysokość urządzenia wynosi zaledwie 96 milimetrów, dzięki czemu zmieści się pod większą liczbą mebli i dokładnie sprzątnie zakamarki pod kanapami czy fotelami.

Urządzenie podczas odnajdowania się w przestrzeni korzysta także z systemu 3D MatrixEye. Technologia ta pozwala robotowi natychmiast reagować na spotkane na trasie przeszkody i poruszających się w pobliżu ludzi oraz zwierzęta. Sterowanie sprzętem Eufy może odbywać się poprzez wykorzystanie panelu dotykowego czy też aplikacji, gdzie możliwe jest dostosowanie rodzaju sprzątania do poszczególnych pomieszczeń.

Wraz z urządzeniem do przyszłego użytkownika trafi wydajna stacja dokująca o wielu różnorodnych funkcjach. Wśród jej zadań ma pojawić się m.in. samodzielne oczyszczanie automatycznego robota.

Sprzęt ma być dostępny za 699,99 euro, a osoby, które przed 27 marca br. zapiszą się na listę oczekujących zyskają dostęp do dodatkowych korzyści. Jak wynika z informacji producenta, udostępnionych na stronie, dzięki rejestracji można zyskać 40% zniżki, przedłużyć gwarancję o rok, skorzystać z priorytetowej wysyłki, a także otrzymać dodatkowy zestaw akcesoriów o wartości około 185 euro oraz uczestniczyć w losowaniu odkurzacza ręcznego.

Więcej szczegółów poznamy już za tydzień, gdy wystartuje kampania crowdfundingowa.

Robot sprzątający S1 Pro (źródło: Eufy)
Robot sprzątający S1 Pro (źródło: Eufy)