Kamera 4G LTE cam S330 (źródło: Eufy)
Kamera 4G LTE cam S330 (źródło: Eufy)

Eufy wprowadza nową kamerę, która nie potrzebuje prądu ani zasięgu Wi-Fi

Marka Eufy, należąca do firmy Anker, zaprezentowała nową kamerę o widoku w 360 stopniach. Urządzenie do działania nie potrzebuje przewodów zapewniających energię elektryczną ani połączenia z siecią Wi-Fi. W jaki sposób zasilany jest nowy sprzęt?

Nowe rozwiązanie do ochrony domu i ogrodu

Do bogatego portfolio marki Eufy dołącza nowa kamera. Model 4G LTE S330 to urządzenie, które może obracać się o maksymalnie 344 stopnie, dzięki czemu rejestrowany jest podgląd obiektów w zasięgu 360 stopni. Gadżet może również pochylać się o kąt sięgający do 70 stopni oraz pozwala wykorzystać 8-krotny zoom.

Kamera 4G LTE cam S330 (źródło: Eufy)
Kamera 4G LTE cam S330 (źródło: Eufy)

Urządzenie nie wymaga połączenia z siecią elektryczną czy Wi-Fi. Aby zachować komunikację sprzęt może skorzystać z zasięgu LTE, natomiast energię elektryczną zapewnia mu odłączane ogniwo słoneczne o pojemności akumulatora 9400 mAh. Jak wynika z informacji, do pełnego naładowania baterii wystarczą jedynie dwie godziny dostępu do energii słonecznej, co może zapewnić kamerze nawet miesiąc działania.

Funkcjonalność gadżetu Eufy

Zasięg LTE został oparty o dołączoną kartę SIM, która kompatybilna jest z różnymi sieciami. Dzięki temu urządzenie automatycznie wybiera najbardziej stabilną opcję. Kamera jest odporna na temperatury w zakresie od -20 aż do 50 stopni Celsjusza oraz może być narażona na kurz czy deszcz.

Sprzęt daje użytkownikowi dostęp do dwukierunkowej komunikacji i sprawdzi się również jako alarm dźwiękowy i świetlny za pomocą reflektora 100 lumenów, co skutecznie odstraszy intruzów. Nowa kamera Eufy jest kompatybilna z popularnymi asystentami głosowymi, takimi jak Google czy Alexa.

Urządzenie zostało wyposażone w slot na kartę pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB. Do modelu S330 producent dołączył kartę 32 GB, dzięki której możliwe jest zgromadzenie nagranych zdarzeń nawet z ośmiu miesięcy.

Kamera eufy 4G LTE S330 kosztuje 279 euro, a więc około 1200 złotych.