Kamery do monitoringu TP-Link
Kamera C540s (źródło: TP-Link)

Nowe kamery do monitoringu i rejestratory zasilą ofertę TP-Link

Marka TP-Link rozszerza swoją linię produktów VIGI o kolejne kamery do monitoringu oraz rejestratory. Urządzenia te sprawdzą się nie tylko w domach prywatnych, ale również w niewielkich instalacjach firmowych. Wśród nowych urządzeń pojawiły się też 16-kanałowe rejestratory sieciowe.

Kamery do monitoringu sposobem na bezpieczeństwo

Do portfolio marki TP-Link trafia model kamery do monitoringu VIGI C540S. Jak twierdzi producent, jest to pierwsza zewnętrzna kamera uzbrojona w nocną wizję VIGI Color Pro. Dzięki niej możliwe jest rejestrowanie obrazu o wysokiej jakości, w żywych kolorach, pomimo kiepskich warunków oświetleniowych.

Urządzenie nagrywa wideo w rozdzielczości 4 Mpix i zasilane jest za pomocą zasilacza 12 V DC lub poprzez PoE (Power over Ethernet). Sprzęt może obracać się o 360 stopni, wykonując ten ruch bardzo szybko, osiągając prędkość rzędu 44 stopni na sekundę. Dzięki klasie szczelności IP66 na kamerę nie oddziałują czynniki w postaci pyłu czy deszczu. Cena modelu VIGI 540S wynosi 770 złotych.

Kamery do monitoringu TP-Link
Kamera C540s (źródło: TP-Link)

Kamery do monitoringu marki TP-Link zasili także model VIGI C350, oferujący rozdzielczość 5 Mpix, dzięki czemu zarejestrowany obraz jest dokładniejszy i pozwala dostrzec więcej szczegółów. Zasilanie możliwe jest zarówno z poziomu zasilacza 12 V DC, jak i poprzez PoE.

Kamery do monitoringu TP-Link
Kamera C350 (źródło: TP-Link)

Urządzenie zostało wyposażone w diody białe, które doświetlają nagrywany obszar, oraz diody podczerwieni, sprawdzające się w trudniejszych warunkach oświetleniowych. W tym przypadku producent zadbał o klasę szczelności IP67, co oznacza, że sprzęt jest w pełni odporny na pył oraz wodę, nawet jeśli zostanie zanurzony na głębokości jednego metra. Cena modelu VIGI C350 wynosi 400 złotych.

Kamery do monitoringu TP-Link
Kamera C350 (źródło: TP-Link)

Rejestratory TP-Link połączą kamery w niezawodny system

Nowe kamery do monitoringu są w stanie w sposób efektywny kompresować zarejestrowane nagrania, dzięki czemu pamięć nie jest nadmiernie zużywana. Opcja ta jest możliwa, dzięki funkcji zaawansowanego kodowania H.265+. Wśród funkcji urządzenia te zyskały także dostęp do możliwości rozpoznawania obiektów, przesyłania powiadomień o naruszeniu obszaru chronionego, dwukierunkowej komunikacji czy też automatycznego uruchamiania wbudowanego alarmu dźwiękowego i świetlnego, którego zadaniem jest odstraszanie potencjalnych intruzów.

W ofercie TP-Link wkrótce znajdą się także 16-kanałowe rejestratory sieciowe, pozwalające na podgląd obrazu z 16 kamer w jednym czasie. Dodatkowo urządzenie to pozwala na nagranie obrazów na dwóch dyskach SATA, oferujących pojemność 10 TB każdy. Sprzęt wyposażono też w wyjście wideo HDMI 4K oraz opcję dekodowania obrazu do rozdzielczości 16 Mpix.

Rejestratory wideo dostępne są w trzech konfiguracjach. Model VIGI NVR2016H-16P z zasilaniem PoE+ zapewnia łączną moc na poziomie 90 W i kosztuje 2400 złotych, VIGI NVR2016H-16MP z zasilaniem PoE+ natomiast oferuje 140 W i będzie dostępny w sprzedaży za 3700 złotych. Model VIGI NVR2016H bez zasilania PoE+ został wyceniony na 1200 złotych.