Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)
Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)

Gadu-Gadu z osobistym asystentem AI. W czym pomoże?

Asystent AI trafia do komunikatora Gadu-Gadu, gdzie odciąży zapracowane osoby i przedsiębiorstwa w odpowiadaniu na wiadomości. Pomocnik ma przyspieszyć i usprawnić kontakt ze społecznością, tworzoną przez firmy oraz influencerów.

Bot Gadu-Gadu odpowie za właściciela

Sztuczna inteligencja oraz chatboty oparte o tę technologię pojawiają się w najbardziej znanych i lubianych aplikacjach. Okazuje się, że popularny komunikator Gadu-Gadu ponownie zyskuje dostęp do AI.

W czerwcu zeszłego roku pojawił się AmiGGo – bot odpowiadający na przesłane do niego pytania. Tym razem w ręce użytkowników trafia Asystent AI. Pomocnik ma zająć się generowaniem odpowiedzi w imieniu użytkownika i kierowany jest przede wszystkim do firm, ekspertów czy influencerów.

Asystent AI anonsowany jest jako forma nowego statusu dostępności, który można łatwo uruchomić za pomocą jednego kliknięcia i znaleźć zaraz obok „Pogadam”, „Dostępny”, „Zaraz wracam”, „Nie przeszkadzać” oraz „Niewidoczny”. Opcja ta trafiła w ręce osób z wykupionym pakietem GG Premium i można ją uruchomić w wersji Gadu-Gadu dostępnej w przeglądarce. Trwają prace nad wdrożeniem funkcji do aplikacji, zarówno w wersji mobilnej, jak i komputerowej.

Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)
Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)

Asystent AI dostępny całą dobę

Przedsiębiorstwa, które podjęły decyzję o wmontowaniu widżetu czatu na własnej stronie internetowej mogą więc zyskać dostęp do automatycznych odpowiedzi, generowanych dla swoich klientów. Asystent AI w Gadu-Gadu ma działać przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia i korzystać z wiedzy przekazanej przez klienta.

Informacje dla bota należy wdrożyć samodzielnie, dzięki narzędziu przygotowanym przez programistów Gadu-Gadu. Odbywa się to za pomocą internetowego formularza, gdzie właściciel firmy czy influencer może wprowadzić gotowe odpowiedzi na konkretne pytania. Przesłane informacje można prosto zaktualizować, gdy zajdzie taka potrzeba.

Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)
Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)

Asystent AI został dodany do płatnej wersji komunikatora, której koszt wynosi 9,90 złotych za miesiąc, 49,50 złotych za 6 miesięcy lub 89 złotych za cały rok. Aplikacja zostaje wtedy również pozbawiona reklam, liczba ogłoszeń jest nieograniczona, a w galerii może znaleźć się nawet 200 zdjęć. Dodatkowo wiadomości i zaproszenia od nieznajomych nie są ograniczone, tak jak w przypadku wersji bezpłatnej do 10 osób na tydzień.

Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)
Asystent AI (źródło: Gadu-Gadu)