(źródło: Google TV)
(źródło: Google TV)

Google TV powiadomi o nadchodzących połączeniach z Meet

Platforma Google TV zyskuje nową, ciekawą i dość przydatną funkcję. Dzięki niej użytkownicy aplikacji Google Meet będą mogli otrzymywać na ekranie telewizora automatyczne powiadomienia o nadchodzących połączeniach. W jaki sposób włączyć nową opcję?

Nowa funkcja dla korzystających z Google Meet

Oprogramowanie Google TV dla smart telewizorów zyskuje aktualizacje, które sukcesywnie mają rozszerzać się na kolejne sprzęty. Marka stworzyła nową funkcję o nazwie „Powiadomienia o połączeniach”. Jej zadaniem jest wyświetlenie na ekranie telewizora informacji o połączeniu przychodzącym z aplikacji Google Meet. Oznacza to, że zaabsorbowany filmem, serialem czy programem telewizyjnym, nie przegapisz już żadnej próby nawiązania kontaktu przez znajomych.

Po otrzymaniu udostępnieniu aktualizacji najnowszą opcję możesz uruchomić w ustawieniach, gdzie pojawia się nowa sekcja odpowiadająca za działanie telewizyjnej wersji Google Meet. Aby uruchomić nową funkcję należy przejść do zakładki Konta i logowanie, a następnie wybrać Powiadomienia o połączeniach.

Telewizor z Google TV poinformuje o połączeniach

Na ten moment Google Meet to jedyna aplikacja, która otrzymała tego typu uprawnienia, jednak jak wynika z informacji udzielonych przez 9to5google można oczekiwać, że wkrótce podobne powiadomienia o połączeniach mogą objąć platformę Zoom na urządzeniach z Android TV.

(źródło: Google TV)
(źródło: Google TV)

Co istotne, funkcja pozwala jedynie wyświetlać informację o przychodzącym połączeniu w postaci powiadomienia. Nie jest możliwe przeprowadzenia rozmowy na dużym ekranie – nadal konieczne jest użycie smartfona czy innego urządzenia mobilnego. Opcja ta pojawiła się zarówno na telewizorach, jak i Chromecastach z Google TV, już w czerwcu 2023 roku wraz z wersją beta Android TV 14, jednak dopiero od niedawna zostaje aktywowana na kolejnych sprzętach.