konsole PlayStation 5
Źródło: PlayStation

Chromecast z Google TV strumieniowo obsłuży PlayStation 5

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowych aktualizacji, które dotrą do konsol PlayStation 5. Sporo nowości czeka funkcję PS Remote Play, pozwalającą na obsługę przesyłania strumieniowego do Chromecastów. PS5 zostanie też zintegrowane z technologią Dolby Atmos.

Aktualizacja PS5 pozwoli na streaming gier do Chromecasta

Najnowsza aktualizacja dla PlayStation 5, zaproponowana przez firmę Sony, obejmuje uruchomienie aplikacji Remote Play, za pomocą której możliwe jest strumieniowe przesyłanie gier z konsoli wprost do Chromecastów z Google TV. Aplikacja jest dostępna dla posiadaczy urządzeń opartych o system Android TV OS 12 lub pracujących w nowszych wersjach.

Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Nową możliwość dedykowaną dla graczy można uruchomić na dużej liczbie urządzeń działających w tym systemie, jednakże opcję tę oficjalnie obsługują dwa urządzenia. Wśród zweryfikowanych sprzętów znalazł się telewizor Sony BRAVIA XR A95L oraz Chromecast z Google TV działający w 4K. Choć wersja rozdzielczości HD również oparta jest o wersję Android TV 12, nie jest certyfikowana przez Sony, także powinna działać.

W jaki sposób działa aplikacja PS Remote Play?

Najnowsza propozycja Sony pozwala użytkownikom Chromecastów z Google TV na strumieniowe przesyłanie treści rozrywkowych z konsoli PlayStation 5. Rozwiązanie to korzysta z sieci lokalnej, przez co nie można nazwać tego wprost graniem w chmurze, jednak może zadowolić użytkowników i fanów gier.

Aplikacja PS Remote Play (źródło: Sklep Play)
Aplikacja PS Remote Play (źródło: Sklep Play)

Jak wynika z informacji udostępnionych przez 9to5google, nowa aplikacja PS Remote Play wyświetla się w Sklepie Google Play, jednak nie jest możliwa jej instalacja. Można więc domyślać się, że aktualizacja niebawem nadejdzie, a sprzęty oparte o system Android TV będą z nią zgodne. Aby możliwe było skorzystanie ze strumieniowego przesyłu konieczne jest wyposażenie się w kontroler DualSense oraz Chromecast. Urządzenia te muszą zostać sparowane.

Aktualizacja objęła również urządzenia mobilne z Androidem. Użytkownicy mogą skorzystać z ikon emoji w wiadomościach czy też udostępniania ekranu innego gracza, jeśli bierze on udział w rozgrywce. Ponadto PlayStation 5 będzie obsługiwało technologię dźwięku Dolby Atmos czy też większe dyski SSD.