Google Chromecast 4.0 (fot. Kacper Żarski/oiot.pl)
Google Chromecast 4.0 (fot. Kacper Żarski/oiot.pl)

Google Chromecast HD w fajnej promocji? Teraz naprawdę warto go kupić

Przystawki do telewizorów są idealnym sposobem na to, by nasz domowy wyświetlacz stał się inteligentny. Jedną z nich jest Google Chromecast, który możemy właśnie zdobyć w nieco obniżonej cenie. Gdzie go kupić i z jakim wydatkiem musimy się liczyć?

Inteligentna telewizja w zasięgu przystawki

Smart TV jest niezwykle pożądaną opcją. To właśnie dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie korzystać z licznych serwisów streamingowych, które powoli zastępują rolę programów telewizyjnych na żywo. Jednak co jeśli nasz telewizor nadal spełnia swoją rolę pomimo braku opcji Smart TV? Z pomocą przychodzą przystawki, czyniące z naszego dużego, domowego ekranu ekran inteligentny.

W dość sporym gąszczu przystawek dostępnych na rynku można wymienić Apple TV, Xiaomi TV Stick, Amazon Fire TV czy też Chromecast produkcji Google, który obecnie możemy dopaść w całkiem niezłej cenie w internetowym sklepie serwisu Amazon.

Wszechstronność przystawek i obniżona cena Google Chromecast

Chromecast działa pod kontrolą systemu Google TV, umożliwiającego zebranie wszelkich źródeł i aplikacji, które użytkownik pragnie wykorzystywać podczas odtwarzania wybranych przez siebie czy domowników treści.

Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu możliwe jest uruchamianie aplikacji streamingowych, takich jak na przykład Netflix, HBO Max, Prime Video czy Disney+, nawet, gdy nie posiadamy inteligentnego telewizora lub monitora.

Obecnie w promocji dostępny jest Google Chromecast HD w postaci modelu ‎GA03131-DE. Jego cena wynosi zaledwie 153 złotych. W porównaniu do konkurencyjnych cen, urządzenie jest tańsze o około 25%, gdyż zazwyczaj kosztuje około 199,99 złotych.

Na rynku dostępne są także nieco bardziej zaawansowane wersje, również te, które oferują wyższą jakość obrazu. Wśród nich można wymienić Google Chromecast 4.0 z Google TV, przetestowany w trakcie jednej z recenzji.