Nowe produkty na targach AHR Expo (źródło: LG)
Nowe produkty na targach AHR Expo (źródło: LG)

Powstaje nowy rodzaj OLED-ów. Giganci współpracują przy ich tworzeniu

Potrzeba tworzenia nowych rodzajów ekranów oraz dodatkowych warstw wyświetlaczy jest koniecznością. Największe marki podejmują współpracę w celu opracowania nowego rodzaju OLED-ów, które m. in. pozwolą zaoszczędzić energię smartfonów.

Nowa technologia opracowywana pod okiem dwóch producentów

Nie tak dawno, bo w kwietniu br., wspominaliśmy o współpracy dwóch gigantów, znanych na rynku telewizorów. Wiodące marki, ale przede wszystkim konkurenci, postanowili współdziałać. Jak wynikało z informacji, Samsung Electronics zapragnęło odkupić panele OLED produkowane przez LG Display, aby móc wprowadzić na rynek linię telewizorów z tak zwanej średniej półki.

Teraz okazuje się, że pomiędzy firmami powstaje jeszcze silniejsza więź, a mianowicie przedsiębiorstwa podjęły się zadania opracowania paneli OLED o niskim współczynniku załamania światła, które wyposażone będą w warstwę CPL (Capping Layer).

Tego typu urządzenia miałyby znaleźć zastosowanie w telefonach komórkowych, gdzie byłyby przede wszystkim odpowiedzialne za zwiększenie efektywności energetycznej tych urządzeń. Ponadto rozwiązanie miałoby poprawić wydajność optyczną oraz przedłużyć żywotność ekranów.

Rywale współpracują

Choć planowane rozwiązanie wydaje się mieć wiele pozytywnych skutków, dodanie tego rodzaju warstwy do paneli może stać się sporym wyzwaniem dla producentów. Przede wszystkim tego typu zmiana w technologii generuje dodatkowe koszty, z czym musiałyby pogodzić się popularne marki smartfonów.

Podjęcie współpracy przez Samsung Electronics oraz LG Display może być szansą na dokładne opracowanie, ale również sprawdzenie planowanej technologii tak, by uniknąć wtop już po wprowadzeniu produktów na rynek.