Gra o tron niezwykłe studio (źródło: gameofthronesstudiotour.com)
Gra o tron - studio (źródło: gameofthronesstudiotour.com)

To niezwykłe studio to prawdziwa gratka dla fanów serialu „Gra o tron”

Przez osiem sezonów i 73 odcinki „Gra o Tron” zdobyła imponującą liczbę 272 nagród, cementując swoją pozycję jako kultowy fenomen i źródło inspiracji dla przyszłych wielkich produkcji w stylu fantasy. Nic więc dziwnego, że producenci przygotowali coś specjalnego dla swoich fanów i udostępnili niezwykłe studio, czyniąc je prawdziwą ucztą dla zmysłów – w dużej mierze również dzięki zaawansowanej technologii.

Nie tylko ekrany, ale całe przeżycie

Odwiedzający Game of Thrones Studio Tour w Banbridge, w Irlandii Północnej mają okazję zanurzyć się w realiach serialu, jak jeszcze nigdy dotąd. Tutaj eksponowane są kostiumy (ponad 140), akcesoria oraz broń, które pojawiały się na planie znanej produkcji HBO. Za sprawą 15 projektorów 1-Chip 4K DLP i 50 monitorów 4K Panasonic, ulubione sceny i postacie telewizyjnego fantasy show ożywają w zupełnie nowy sposób. To nie tylko odtworzenie znanych kadrów, ale prawdziwe doświadczenie, które pozwala poczuć atmosferę Westeros.

Przy tak bogatej i różnorodnej scenografii, jaką oferuje „Gra o tron”, kluczowe jest to, by technologia była w stanie oddać każdy szczegół. I tutaj Panasonic wychodzi na prowadzenie. Projekcje 4K gwarantują niesamowitą głębię detalu, realistyczne odwzorowanie kolorów i dynamiczne kontrasty, dzięki czemu widzowie mogą poczuć, jakby naprawdę przemierzali ulice Królewskiej Przystani (King’s Landing) czy stawali na Murze (The Wall).

Natomiast jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak to jest stać się jedną z głównych postaci, to dzięki Motion Capture, stanie się to możliwe. Magiczna technologia zielonego ekranu pozwoli przenieść się w dowolne miejsce baśniowego kontynentu i nie tylko. Twórcy zdecydowali się również ujawnić sekrety produkcji, czyli to w jaki sposób sprawili, że olbrzymy chodziły, a smoki latały. Wszystko to zostało pokazane w towarzystwie niesamowitych efektów specjalnych.

Sala twarzy w niezwykłym studio (https://www.gameofthronesstudiotour.com/)
Sala twarzy w niezwykłym studio (gameofthronesstudiotour.com)

Dla prawdziwych fanów jest coś jeszcze. Mogą oni dodać swoją twarz do Sali Twarzy i przetestować umiejętności łucznicze czy nawet stworzyć własne herby dla swojego szlacheckiego domu w stylu „Gry o Tron”.

Gra o tron na ekranach Panasonic

Wybór tej marki nie był przypadkowy, gdyż jest ona znana na całym świecie z niezawodnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W przypadku tak ważnej i popularnej atrakcji, jaką jest Game of Thrones Studio Tour, szczególnie ta pierwsza cecha była główną determinantą.

Tu warto podkreślić, że użyte projektory 1-Chip DLP 4K zapewniają bezproblemową pracę przez nawet 20000 godzin, co oznacza, że fani serialu mogą przez lata cieszyć się nieskazitelną jakością obrazu w studiu.

Jednak nie jest to tylko kwestia jakości obrazu. Podążając za aktualnymi trendami, kolejnym wyznacznikiem był także fakt dbałości o środowisko. Ekologiczne rozwiązania możemy zauważyć, chociażby w zastosowanych urządzeniach. Tryb gotowości czy możliwość dokładnej kontroli i monitorowania ich pracy to tylko niektóre z funkcji, które pozwalają na oszczędzanie energii.

Jesteśmy dumni, że możemy prezentować naszą produkcję na tak wysokim poziomie. Dzięki współpracy z Panasonic, Game of Thrones Studio Tour stało się miejscem magicznym nie tylko dla fanów serialu, ale dla każdego, kto chce poczuć magię nowoczesnej technologii w połączeniu z fascynującą opowieścią.

David Browne, dyrektor wykonawczy Linen Mill Studio