Harman Kardon Citation Oasis FM (źródło: JBL)
Harman Kardon Citation Oasis FM (źródło: JBL)

Harman Kardon prezentuje nowy inteligentny głośnik

Seria głośników Harman Kardon Citation o unikalnym i nowoczesnym wyglądzie otrzymała właśnie nowy produkt, a jest nim Oasis FM. Co istotne, urządzenie to łączy się z siecią WiFi, otrzymało wbudowaną ładowarkę indukcyjną oraz dostęp do Asystenta Google.

Kompaktowy głośnik o ciekawym wzornictwie

Harman Kardon Citation Oasis FM jest formą kompaktowego głośnika, który pomimo swojego niewielkiego rozmiaru wydobywa z siebie wysokiej jakości dźwięki. Na pierwszy rzut oka może przypominać unowocześniony radiobudzik, jednak skrywa w sobie mnóstwo technologii i funkcji. Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach, w czarnym i szarym. Sprzęt został zwieńczony ciekawym wzornictwem i niepalną, odporną na brud tkaniną z domieszką wełny, produkowaną przez firmę Kvadrat.

Najnowszy głośnik otrzymał wygodny zestaw przycisków, które w prosty sposób pozwolą na ustawienie wybranej stacji radiowej. Wyświetlacz, znajdujący się z przodu urządzenia, informuje o aktualnej godzinie, zapisanych budzikach, rodzaju muzyki czy radia, a także o połączeniu z siecią WiFi. Użytkownik może też wyłączyć dostęp do głośnika, szczególnie, jeśli obawia się o swoją prywatność. Stan mikrofonu można poznać dzięki wielokolorowym wskaźnikom LEDowym.

Harman Kardon Citation Oasis FM (źródło: JBL)
Harman Kardon Citation Oasis FM (źródło: JBL)

Funkcje nowego głośnika Harman Kardon

Urządzenie zostało wyposażone w wygodną ładowarkę bezprzewodową, a także port USB, dzięki czemu praktycznie każde urządzenie osobiste może być swobodnie podłączone do sieci. Głośnik otrzymał wygodny wyłącznik WiFi, dedykowany dla trybu nocnego. Opcja ta sprawia, że od północy do szóstej rano żadna wiadomość nie zakłóci snu. Sprzęt umożliwia też zaprogramowanie ulubionych stacji radiowych.

Harman Kardon Citation Oasis FM (źródło: JBL)
Harman Kardon Citation Oasis FM (źródło: JBL)

Harman Kardon Citation Oasis FM może być sterowany głosowo za pomocą znanego Asystenta Google, który również w łatwy i szybki sposób ustawi alarm. Dostęp do licznych serwisów streamingujących muzykę z poziomu urządzenia mobilnego realizowany jest dzięki funkcji Chromecast build-in lub AirPlay. Ponadto, nowy sprzęt może być w prosty sposób parowany z innymi głośnikami z tej serii, dzięki czemu możliwe jest skompletowanie wysokiej jakości systemu audio, którego poszczególne elementy rozmieszczone są w różnych pomieszczeniach.

Sugerowana cena detaliczna Harman Kardon Citation Oasis FM wynosi 1149 złotych.