HBO GO przestało działać na telewizorze? Znamy powód
fot. HBO

HBO GO przestało działać na telewizorze? Znamy powód

Od kilku dni niektórzy użytkownicy HBO GO, zamiast swoich ulubionych pozycji filmowych, widzą na ekranach telewizorów komunikat o braku wsparcia na ich urządzeniach. Liczba niezadowolonych klientów stale rośnie. Okazuje się jednak, że jest to celowe działanie ze strony HBO.

Firma postanowiła zaktualizować swoją aplikację w celu zapewnienia jeszcze lepszych wrażeń z oglądania. Nieszczęśliwie dla niektórych, nowe zabezpieczenia wymagają zainstalowania na TV nowszej wersji systemu, która może być niedostępna dla urządzeń zakupionych kilka lat temu.

HBO GO przestaje być dostępne na starszych telewizorach

Niektórzy użytkowników platformy od kilku dni są odcięci od możliwości korzystania z aplikacji HBO GO. Zamiast tego pojawia się następujący komunikat:

HBO GO nie jest wspierane na tym urządzeniu. Niestety, to urządzenie nie jest już wspierane. Wciąż możesz korzystać z serwisu na innych urządzeniach – czytamy w wiadomości od sprzedawcy usług.

W odpowiedziach, na zapytania oburzonych użytkowników na Twitterze, możemy wyczytać również, o jakie urządzenia między innymi chodzi:

Aby zapewnić naszym subskrybentom najbezpieczniejsze, niezawodne i najlepsze wrażenia z transmisji strumieniowej, aplikacja HBO GO nie będzie już wspierać między innymi Samsung OS Tizen, wersja 2015 i starsze. Serdecznie przepraszamy za niedogodności.

Rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste 😉 – wystarczy wymienić telewizor na nowszy i znów możemy oglądać treści, za które przecież wciąż płacimy. Można też wybrać opcję oszczędniejszą i kupić przystawkę z systemem operacyjnym Android na przykład Realme TV stick 4K, która pojawiła się ostatnio na rynku. Ostatecznie możemy zrezygnować z dużego ekranu i przerzucić się na oglądanie filmów za pośrednictwem komputera, bądź smartfonu.

Działaniami HBO kieruje… troska o klientów i o jakość streamingu

Oczywiście firma nie była obojętna na falę krytyki, jaka wylała się ze strony pokrzywdzonych użytkowników. W swoim komunikacie bardzo jasno wytłumaczyła powody swojego działania. Okazuje się, że całe to zamieszanie wynika tylko i wyłącznie z troski o jakość nadawanych usług i dbałości o zadowolenie klientów.

I, owszem, brak dostępu do aplikacji może niektórych krzywdzić, ale jednak aktualizacja oprogramowania – z jaką mamy tu do czynienia – to raczej nic nowego i zaskakującego. Wraz z update programu dochodzą nowe zabezpieczenia, które często wymagają nowego systemu. Niestety, telewizory zazwyczaj nie otrzymują tak długiego wsparcia jak komputery czy laptopy. Jednak czy to wina HBO…?

Być może to wszystko nie jest warte tych nerwów, gdyż przypominamy, że HBO GO i tak ma zniknąć z rynku w okolicy marca, gdyż w jego miejsce wejdzie HBO Max. Pytanie brzmi tylko, jak będzie wyglądać wsparcie w tym przypadku.