Okładka Horizon Call of the Mountain
Źródło: PlayStation Store

Horizon Call of the Mountain – kiedy premiera? Jaka cena?

Horizon Call of the Mountain zostało oficjalnie zapowiedziane, a niedawno doczekało się nawet nowego trailera. Czego możemy się spodziewać po jednej ze startowych gier dedykowanych PlayStation VR 2?

Horizon Call of the Mountain to ambitny spin-off?

Serii gier Horizon chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jedna z flagowych produkcji ekskluzywnych dla konsol PlayStation (choć pierwsza część jest już dostępna na PC), doczekała się dwóch dużych odsłon, jakimi były Horizon Zero Dawn oraz Horizon Forbidden West. Niebawem doczekamy się kolejnej części w uniwersum, choć nie będzie nam dane wcielić się w Aloy.

Kiedy zapowiedziano Call of the Mountain, byłem pewien, że mowa o robionym pod VR krótkim spin-offie, który powstanie tylko po to, aby zaprezentować możliwości nowego sprzętu. Taki The Order 1886, ale dla urządzenia VR. Słowem, zaprezentowanie lepszej jakości względem poprzedniego zestawu VR od Sony oraz pokazanie tego, co PSVR2 ma do zaoferowania, jak chociażby haptycznego feedbacku. Najprawdopodobniej się nie mylę, choć mam szczerą nadzieję, że będzie to dłuższa i bardziej interaktywna rozrywka, niż ta zaoferowana przez The Order 1886.

Jak wspomniałem, tym razem nie dane nam będzie wcielić się w Aloy. Zamiast tego, przyjdzie nam sterować Ryasem, świetnym łucznikiem, który z jakiegoś powodu został uwięziony i teraz otrzymuje szansę na odzyskanie wolności.

Gracz towarzyszyć więc będzie naszemu bohaterowi we wspinaczce na tytułową górę, gdzie mają czekać na nas odpowiedzi, związane z aktualnym funkcjonowaniem świata. Strona w sklepie PlayStation Store obiecuje graczom między innymi oszałamiające krajobrazy, immersyjną akcję, czy świat tętniący życiem.

Na uwagę zasługuje punkt, który wspomina o „nowych oraz powracających” postaciach. Sugeruje on bowiem, że na swojej drodze Ryas natrafi na jednostki znane z poprzednich odsłon cyklu. Wątpię, aby była to Aloy, ale nic nie wiadomo – ostatecznie w jednym ze spin-offów Assassin’s Creed spotkaliśmy główną postać z innej gry. Może w tym przypadku będzie tak samo?

Horizon Call of the Mountain - kiedy premiera? Jaka cena?
Czyżby czekał nas koniec pod stopą mechanicznego tyranozaura? (Źródło: YouTube, PlayStation)

Data premiery i cena

Gra dostępna będzie tylko i wyłącznie dla PlayStation VR 2, które to będzie miało swoją premierę 22 lutego 2023. Wraz ze sprzętem zadebiutuje gra, co jest jak najbardziej logicznym zabiegiem. Będziemy mogli ją nabyć albo w zestawie ze wspomnianym headsetem, albo oddzielnie.

Przez wzgląd na fakt, że gra została wyceniona na 299 złotych i można ją już nabyć w PlayStation Store, w ramach zamówienia przedpremierowego, nie musimy kupować sprzętu w zestawie. Co ciekawe, bundle tego typu robi się po to, aby gracze mogli dostać w swoje ręce sprzęt i grę nieco taniej, niż gdyby zdecydowali się je zakupić osobno.

Tutaj jednak jest dokładnie na odwrót – jeśli kupimy osobno grę i sprzęt PSVR 2, zapłacimy 3298 złotych. Dokładnie złotówkę mniej, niż przy okazji kupna pakietu, wycenionego na 3299 złotych. Żadna to promocja, ani okazja, ale wspominam o tym, gdyż wydaje mi się to dość zabawne 😉