Huawei z kolejnymi nowościami: Router AX6 i mini ładowarka
fot. huaweicentral

Huawei z kolejnymi nowościami: Router AX6 i mini ładowarka

Huawei ogłosił wprowadzenie na rynek nowych produktów. Pierwszym z nich jest dwuzakresowy, szybki router Wi-Fi 6. Drugi produkt to szybka mini ładowarka 25 W, którą z łatwością zmieścimy w kieszeni. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Nowy router – Huawei Router AX6

Pierwszą nowością jest router AX6, obsługujący dwuzakresowe Wi-Fi 6+ z prędkościami dochodzącymi do 7200 Mb/s. Urządzenie zostało wyposażone w 8 wzmacniaczy sygnału, mające na celu zapewnienie stałego dostępu do internetu.

Dodatkowo, znajduje się tu autorska technologia zagłuszania AI, która ma za zadanie zapewnienie lepszej łączności bez żadnych zakłóceń. Z łatwością pobierzemy także duże pliki, w tym filmy HD. Nie powinniśmy mieć również problemu z oglądaniem transmisji 4K na żywo – ma się ona ładować od razu, bez buforowania.

Huawei z kolejnymi nowościami: Router AX6 i mini ładowarka
Huawei router AX6

Świetną wiadomością dla graczy jest fakt, że producent, dbając o ich komfort użytkowania, użył w routerze technologię Huawei GameTurbo 2.0, która pomaga zmniejszyć opóźnienia oraz utratę pakietów o 20%. Jest tu także dodatkowa funkcja dla rodzica, umożliwiająca kontrolę czasu spędzonego w internecie przez dziecko oraz możliwość blokowania niektórych niebezpiecznych stron.

Urządzenie będzie dostępne w dwóch kolorach – czarnym oraz białym. Jeśli chodzi o cenę i dostępność – na razie brak jest szczegółowych informacji.

Premiera Huawei Mini 25 W

Nowa ładowarka Huawei ma niewielkie gabaryty, dzięki czemu jest niezwykle lekka i przenośna. Jej waga to zaledwie 40 g, a wymiary na tyle małe, że bezproblemowo zmieści się na przykład do kieszeni spodni. Ładowarka jest wyposażona w złącze USB typu C i jest kompatybilna z wieloma standardami ładowania; naładujemy nią zarówno smartfony z Androidem (w tym oczywiście Huawei), ale i iPhone’y.

Huawei z kolejnymi nowościami: Router AX6 i mini ładowarka
Huawei ładowarka fot. huaweicentral

Jeśli chodzi o szybkość ładowania smartfonów, to w 30 minut Huawei P50 naładuje się do 62%, P50 Pro do 59%, P40 do 59%, a iPhone 13 Pro Max do 53%. Więcej przykładowych smartfonów możecie zobaczyć na grafice poniżej.

Huawei z kolejnymi nowościami: Router AX6 i mini ładowarka
Szybkość ładowania w 30 minut niekórych smartfonów fot. huaweicentral

Jeśli chodzi o dostępność urządzenia, sprzedaż już się rozpoczęła na rodzimym dla producenta rynku. Cena samej mini ładowarki wynosi 12 dolarów. Zestaw z kablem USB typu C kosztuje 15 dolarów.