GreenCell PowerNest magazyn energii
(fot. GreenCell)

Ten magazyn energii pozwoli w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych

Niejednokrotnie już słyszałem, że montaż paneli fotowoltaicznych to zbędny wydatek, ponieważ nie zmniejszają one zużycia prądu w nocy lub podczas pochmurnej pogody. GreenCell pragnie, by problem ten odszedł do lamusa i wydaje na rynek nowy magazyn energii, który pozwoli przechowywać nadwyżkę energii do późniejszego wykorzystania.

Wyprodukuj prąd i przechowuj go we własnym domu

Przyzwyczailiśmy się już, że na baterie działają nasze telefony, powoli przekonujemy się do samochodów zasilanych akumulatorowo, dlaczego by nie spróbować podłączyć ogromnej baterii do naszego domu? Polska marka GreenCell umożliwi to swoim klientom, dzięki magazynowi energii PowerNest, który właśnie zawitał na rynku.

Jest to urządzenie, które powstało specjalnie dla użytkowników paneli fotowoltaicznych, którzy pragną wykorzystać ich pełen potencjał. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie w obliczu zmieniających się obecnie przepisów dotyczących odnawialnych źródeł energii.

GreenCell PowerNest magazyn energii
(fot. GreenCell)

Dzięki PowerNest możliwe jest przechowywanie 5 kWh energii, która może zostać spożytkowana w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na prąd lub zmniejszenia jego pozyskiwania z domowych paneli. Pozwala to na silniejsze uniezależnienie się od sieci energetycznej oraz zwiększenie wykorzystania potencjału fotowoltaiki. Ogniwa ładują się automatycznie w ciągu dnia, a zgromadzona w nich energia jest wykorzystywana zgodnie z aktualnymi potrzebami użytkowników.

Wbrew pozorom, 5 kWh to całkiem sporo, bowiem według zapewnień producenta jeden taki magazyn energii jest w stanie zagwarantować nawet 3 dni pracy lodówki, 6 godzin pracy pralki lub do 82 godzin oglądania telewizji.

Oczywiście w przypadku działania wielu urządzeń czas ten zauważalnie się skróci, lecz i na to GreenCell znalazł sposób – magazyny energii PowerNest można… łączyć. W jednej instalacji możliwe jest połączenie nawet 8 magazynów, co daje łączną pojemność 40 kWh. Taka wartość powinna wystarczyć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Sprawność takich „domowych powerbanków” wynosi ponad 98%, a więc straty energii są stosunkowo niewielkie.

GreenCell PowerNest magazyn energii
(fot. GreenCell)

Co więcej, nowe urządzenie wykorzystuje ogniwa LiFePO4, które są bezpieczniejsze od wykorzystywanych obecnie ogniw Li-Ion. Gwarantują one większą odporność na wielokrotne ładowanie, co przekłada się na dłuższą żywotność. GreenCell PowerNest posiada również stosowne zabezpieczenia, m.in. ochronę przed przeciążeniem, przegrzaniem czy przepięciem.

Producent wycenił nowe magazyny energii na 14995,98 złotych. Są one już dostępne do kupienia w oficjalnym sklepie internetowym GreenCella.