Huawei zaprezentował drugą generację telewizorów Smart Screen S75
Źródło: Huawei China

Huawei zaprezentował drugą generację telewizorów Smart Screen S75

Chiński gigant przedstawił drugą generację telewizorów Huawei Smart Screen S75. Trafi ona na lokalny rynek i będzie największym dostępnym ekranem z serii S.

Co wiemy o drugiej generacji Huawei Smart Screen S75?

Nowy produkt marki Huawei oferuje 75-calowy ekran LCD o rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli, czyli 4K UHD. Ramki urządzenia są praktycznie niewidoczne, gdyż współczynnik ekranu do frontu obudowy wynosi dla tego modelu aż 97,7 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem. Jasność nie jest jest silną stroną nowego modelu – stoi na przeciętnym poziomie 350 nitów. Telewizor wyświetla 1,07 mld kolorów i pokrywa 92 proc. przestrzeni barw DCI-P3. To do czego można się przyczepić, to odświeżanie, które wynosi standardowe 60 Hz. Chciałoby się więcej.

W pilocie znajdziemy wyszukiwanie głosowe oraz moduł NFC pozwalający na szybkie połączenie smartfona z telewizorem. Dobrą wiadomością jest to, że podczas przesyłania ekranu, prywatne wiadomości z telefonu komórkowego nie będą wyświetlane na telewizorze, a wszystko za sprawą przemyślanej funkcji, którą oferuje oprogramowanie, czyli Harmony OS w wersji 2.1. System zapewnia również inne niezbędne opcje oraz rozrywkę w postaci aplikacji platform streamingowych oraz karaoke.

Huawei zaprezentował drugą generację telewizorów Smart Screen S75
Źródło: Huawei China

Huawei Smart Screen S75 obsługiwany jest przez czterordzeniowy układ, który wspiera 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Wi-Fi to bez wątpienia mocna strona telewizora, gdyż łączność oparta jest na dwuzakresowej antenie, obsługującej zarówno pasmo 2.4 GHz, jak i 5 GHz. Urządzenie dysponuje czterema wbudowanymi głośnikami, z których każdy ma moc 10 W – dwa są pełnozakresowe a dwa wysokotonowe. Ponadto nagłośnienie obsługuje technologię rozszerzonego pola dźwiękowego, poprawiającą odbiór ludzkiego głosu i dźwięków tła poprzez dynamiczną optymalizację głośności.

Wymiary urządzenia bez podstawy to 166,9 cm długości, 96,2 cm szerokości oraz 7,7 cm grubości. Telewizor ma niezbędne porty, takie jak 2 x HDMI, 1 x USB 2.0, RJ45 i DTMB, a obudowa występuje wyłącznie w jednym kolorze, określanym przez producenta jako gwiezdna czerń.

Huawei zaprezentował drugą generację telewizorów Smart Screen S75
Źródło: Huawei China

Cena oraz dostępność

Nowy telewizor Huawei zadebiutuje na chińskim rynku w cenie 5999 juanów, co jest równowartością 3772 złotych. Na razie jednak nie wiemy nic więcej o planach dalszej ekspansji, lecz możemy snuć pewne domysły. Być może dostępność rzeczywiście będzie ograniczona do Państwa Środka, co nie byłoby niczym dziwnym, ponieważ chiński producent przyzwyczaił nas, że rodzimym rynek jest dla niego priorytetowy i oferuje tam szerszą gamę produktów.

Z drugiej strony historia pokazuje, że wszystko może się zdarzyć, ponieważ poprzednie modele serii S były sprzedawane w Europie, a dokładnie w Hiszpanii. Możliwe zatem, że druga generacja S75 podzieli ich los, co dla wielu konsumentów byłaby dobrą wiadomością, bo Huawei mimo pewnych utrudnień, związanych przede wszystkim z dostępnością usług Google, nadal kojarzy się ze sprzętem wysokiej jakości.