Inteligentna poduszka (źródło: DeRUCCI)
(źródło: DeRUCCI)

Oto inteligentna poduszka z AI, która pozwoli lepiej spać i zapobiegnie chrapaniu

Firma DeRUCCI to marka znana z innowacyjnych rozwiązań dla lepszej jakości snu. Wśród produktów można znaleźć przede wszystkim materace i poduszki, które wspomagają użytkowników w utrzymaniu zdrowia podczas nocnego odpoczynku.

Inteligentna poduszka, która poprawi sen

Marka DeRUCCI podczas CES 2024 zaprezentowała najnowsze wynalazki, które mają poprawiać jakość snu. Wśród nich znalazła się poduszka zapobiegająca chrapaniu. Jej zadaniem jest ciągłe monitorowanie osoby śpiącej oraz dostosowanie pozycji głowy w taki sposób, aby zredukować ryzyko wystąpienia bezdechu sennego. Jak wynika z badań klinicznych, chrapanie u używających poduszkę osób zostało zmniejszone nawet o 89%.

Poduszka przeciwko chrapaniu (źródło: DeRUCCI)
Poduszka przeciwko chrapaniu (źródło: DeRUCCI)

Wśród nowości pojawiła się także inteligentna poduszka z możliwością regulowania jej wysokości, która dostosowuje się do krzywizny karku i szyi użytkownika. Urządzenie monitoruje położenie głowy przez cały czas trwania snu oraz optymalizuje swoją wysokość, aby złagodzić zmęczenie mięśni oraz zapewnić komfortowy sen.

Inteligentna poduszka (źródło: DeRUCCI)
Inteligentna poduszka (źródło: DeRUCCI)

Smart materac z technologią AI

Do portfolio produktów marki DeRUCCI dołączyły inteligentne materace, idealnie dopełniające tworzony Smart Home. Działanie tych zaawansowanych urządzeń zostało wsparte technologią sztucznej inteligencji, której zadaniem jest generowanie powiadomień i ostrzeganie użytkownika na temat potencjalnych problemów zdrowotnych.

Inteligentny materac T11 Pro (źródło: DeRUCCI)
Inteligentny materac T11 Pro (źródło: DeRUCCI)

Najnowsze modele materaców, takie jak T11 Pro oraz MWI1, zostały wyposażone w czujniki zdrowia wspomagane algorytmami AI. Urządzenia monitorują kształt ciała, zmianę pozycji podczas snu, a także temperaturę, tętno i ogólny stan zdrowia użytkownika. Inteligentne gadżety łączą się z innymi smart sprzętami w domu np. termostatem, klimatyzatorem, oczyszczaczem, aromatyzerem czy oświetleniem oraz dostosowują je, aby zapewnić idealne warunki do snu.

Materac MWI1 (źródło: DeRUCCI)
Materac MWI1 (źródło: DeRUCCI)

Sztuczna inteligencja zadba o jakość snu

Materac i inteligentna poduszka to jednak nie wszystko co zaproponowała firma. DeRUCCI pochwaliła się także zaawansowanym algorytmem AI Tidal, którego zadaniem jest automatyczne dostosowanie kształtu i wysokości produktów do potrzeb użytkownika. Wszystko to realizowane jest w czasie rzeczywistym, nie tylko w oparciu o obecne położenie ciała, ale również indywidualny kształt pleców, ramion, a nawet bioder czy nóg. Poza tym, podczas obliczeń sztuczna inteligencja bierze także pod uwagę wskaźnik masy ciała, preferowane pozycje czy też wzrost.

(źródło: DeRUCCI)
(źródło: DeRUCCI)

Technologia ta może ostrzegać użytkownika przed potencjalnymi chorobami przewlekłymi czy ich pierwszymi objawami, dzięki czemu możliwe jest szybkie zareagowanie oraz skonsultowanie problemu ze specjalistą. Najnowsze urządzenia mają trafić w na rynek amerykański w 2024 roku.

Inteligentna poduszka (źródło: DeRUCCI)
Inteligentna poduszka (źródło: DeRUCCI)