Firma DeRUCCI to marka znana z innowacyjnych rozwiązań dla lepszej jakości snu. Wśród produktów można znaleźć przede wszystkim materace i poduszki, które wspomagają użytkowników w utrzymaniu zdrowia podczas nocnego odpoczynku.
Inteligentna poduszka, która poprawi sen
Marka DeRUCCI podczas CES 2024 zaprezentowała najnowsze wynalazki, które mają poprawiać jakość snu. Wśród nich znalazła się poduszka zapobiegająca chrapaniu. Jej zadaniem jest ciągłe monitorowanie osoby śpiącej oraz dostosowanie pozycji głowy w taki sposób, aby zredukować ryzyko wystąpienia bezdechu sennego. Jak wynika z badań klinicznych, chrapanie u używających poduszkę osób zostało zmniejszone nawet o 89%.
Wśród nowości pojawiła się także inteligentna poduszka z możliwością regulowania jej wysokości, która dostosowuje się do krzywizny karku i szyi użytkownika. Urządzenie monitoruje położenie głowy przez cały czas trwania snu oraz optymalizuje swoją wysokość, aby złagodzić zmęczenie mięśni oraz zapewnić komfortowy sen.
Smart materac z technologią AI
Do portfolio produktów marki DeRUCCI dołączyły inteligentne materace, idealnie dopełniające tworzony Smart Home. Działanie tych zaawansowanych urządzeń zostało wsparte technologią sztucznej inteligencji, której zadaniem jest generowanie powiadomień i ostrzeganie użytkownika na temat potencjalnych problemów zdrowotnych.
Najnowsze modele materaców, takie jak T11 Pro oraz MWI1, zostały wyposażone w czujniki zdrowia wspomagane algorytmami AI. Urządzenia monitorują kształt ciała, zmianę pozycji podczas snu, a także temperaturę, tętno i ogólny stan zdrowia użytkownika. Inteligentne gadżety łączą się z innymi smart sprzętami w domu np. termostatem, klimatyzatorem, oczyszczaczem, aromatyzerem czy oświetleniem oraz dostosowują je, aby zapewnić idealne warunki do snu.
Sztuczna inteligencja zadba o jakość snu
Materac i inteligentna poduszka to jednak nie wszystko co zaproponowała firma. DeRUCCI pochwaliła się także zaawansowanym algorytmem AI Tidal, którego zadaniem jest automatyczne dostosowanie kształtu i wysokości produktów do potrzeb użytkownika. Wszystko to realizowane jest w czasie rzeczywistym, nie tylko w oparciu o obecne położenie ciała, ale również indywidualny kształt pleców, ramion, a nawet bioder czy nóg. Poza tym, podczas obliczeń sztuczna inteligencja bierze także pod uwagę wskaźnik masy ciała, preferowane pozycje czy też wzrost.
Technologia ta może ostrzegać użytkownika przed potencjalnymi chorobami przewlekłymi czy ich pierwszymi objawami, dzięki czemu możliwe jest szybkie zareagowanie oraz skonsultowanie problemu ze specjalistą. Najnowsze urządzenia mają trafić w na rynek amerykański w 2024 roku.