Inteligentna waga Body Pro 2 (źródło: Withings)
Inteligentna waga Body Pro 2 (źródło: Withings)

Inteligentna waga Withings Body Pro 2 może wykryć cukrzycę

Marka Withings zaprezentowała nowe urządzenie. Inteligentna waga Body Pro 2, bo o niej mowa, nie tylko sprawdzi masę użytkownika czy zmierzy zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i szkieletowej, ale również będzie w stanie wykryć neuropatię cukrzycową.

Inteligentna waga o szerokiej funkcjonalności

Withings to francuska marka, która w swoim portfolio może pochwalić się inteligentnymi produktami wspomagającymi codzienne funkcjonowanie, a przede wszystkim zdrowie. Wśród produktów oferowanych przez firmę można odnaleźć m.in. wagi, smartwatche, termometry, ciśnieniomierze czy analizatory snu.

Do grona produktów dołącza kolejna inteligentna waga Withings Body Pro 2, która gromadzi podstawowe dane na temat stanu ciała użytkownika. Nowe urządzenie zostało wyposażone w czujnik BIA (bioelectrical impedance analysis), odpowiedzialny za analizę impedancji bioelektrycznej. Metoda ta opiera się o pomiar różnicy przewodzenia prądu i jest nieinwazyjnym sposobem na procentowe określenie zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz szkieletowej. Ta najnowsza inteligentna waga jest także w stanie zmierzyć wartość aktywności elektroskórnej.

Withings Body Pro 2, dzięki tak szerokiej funkcjonalności, może wykryć występowanie neuropatii cukrzycowej, będącej jednym z powikłań przewlekłej cukrzycy. Polega ona na uszkodzeniu obwodowego układu nerwowego. Funkcję tę należy aktywować specjalnym modułem, który na początku sprzedaży ma być dostępny wyłącznie na receptę. Producent twierdzi, że lista modułów w przyszłości może się powiększyć i umożliwić diagnostykę innych schorzeń.

Inny sposób łączności dla łatwiejszej kontroli zdrowia

Poza licznymi funkcjami, Withings Body Pro 2 wyróżnia się spośród innych tego typu sprzętów również sposobem połączenia. Urządzenie zostało wyposażone w modem LTE, który pozwoli na zdalną konfigurację, a także stały wgląd do pomiarów. Metoda ta doskonale sprawdzi się u osób przewlekle chorych i lekarzy, otrzymujących możliwość kontrolowania masy ciała oraz innych parametrów pacjenta.

Inteligentna waga jest w stanie wyświetlać zdalnie wygenerowane komunikaty, kierowane do konkretnej osoby. Urządzenie może też nie pokazywać zmierzonej masy ciała, która jednak zostanie automatycznie przesłana i zapisana w aplikacji lekarza czy pacjenta.

Cena i dostępność Withings Body Pro 2 nie jest jeszcze znana, jednak wygląda na to, że w pierwszej kolejności trafi w ręce pracowników opieki zdrowotnej.